Informacje sportowe

Trwają zapisy na pierwszą rundę Lekkoatletycznego Grand Prix Sieradza. Impreza odbędzie się w sobotę na stadionie sieradzkiego MOSiR-u.

1

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkoatletyce srebrne medale zdobyły zawodniczki z naszego regionu – Katarzyna WiśniewskaKarolina Bomba. Zawody odbywały się w Białymstoku.

1

Mistrz sieradzkiego crossu

26.05.2024 20:51:46

230 biegaczy wzięło udział w IX Sieradzkim Crossie Towarzyskim. Piąty raz z rzędu najwięcej okrążeń pokonał łodzianin Michał Karwowski, który w ciągu 6 godzin przebiegł 70 kilometrów.

4

Sportowo i charytatywnie

26.05.2024 20:14:14

Nad zbiornikiem Kępina w Zduńskiej Woli odbyła się pierwsza edycja biegu Wyspa RunFest – Aktywna Zduńska Wola. W imprezie wzięło udział około 100 uczestników, a głównym punktem zawodów był bieg przełajowy na dystansie 5 kilometrów.

1

W ten weekend rozegrano mecze 26. kolejki Sieradzkiej Klasy Okręgowej. Na czele tabeli pozostaje WKS Wieluń, który wygrał z rezerwami Warty Sieradz 2:0. W takim samym stosunku zwycięstwo odniósł wicelider Złoczewia Złoczew, który grał przeciwko Pogoni Zduńska Wola.

5

W greckim mieście Lutraki odbyły się mistrzostwa Europy w sumo. Aż pięć medali zdobyły zawodniczki klubu ULKS „28” Włyń – Justyna Komza, Karolina MarczakKarolina Lewicka. Najbardziej pokaźny dorobek zebrała Komza, która stała na podium trzy razy i sięgnęła po złoto. Trenerem sumitek jest Paweł Pawełczyk.

2

Dyrektor na złoto

25.05.2024 19:59:29

Jagiellonia Białystok po raz pierwszy w historii została mistrzem Polski w piłce nożnej. Ważnym ogniwem klubu jest zduńskowolanin Łukasz Masłowski, który pełni rolę dyrektora sportowego.

8

Lis pola karnego

25.05.2024 19:22:18

Warta Sieradz zrobiła kolejny bardzo ważny krok w kierunku utrzymania w III lidze. Na swoim stadionie wygrała 2:0 z Bronią Radom. Obie bramki z rzutu karnego zdobył Mateusz Lis.

25

Jego gest znają chyba wszyscy. Władysław Kozakiewicz - mistrz olimpijski z Moskwy z 1980 roku, były rekordzista świata (5,78 m) i wielokrotny mistrz Polski odwiedził dziś Zduńską Wolę. Podczas spotkania z mieszkańcami w Kawiarni Literackiej Ratusza m.in. opowiadał o swojej karierze i sukcesach sportowych.

8

Między godziną 16:15, a 16:45 zawodnicy trzecioligowej Warty Sieradz będą chodzić po sieradzkim Rynku, by spotkać się z kibicami i rozdawać bilety na mecz z Bronią Radom.