Nietrzeźwa dyrektor i obywatelskie ujęcie
Pewna 59-latka kierowała autem marki BMW pomimo, że była pod wpływem alkoholu. Po obywatelskim ujęciu przez innego z kierowców wydmuchała policjantom ponad dwa promile. Jak dowiaduje się Nasze Radio to dyrektor jednej z instytucji podległych gminie Złoczew (pow. sieradzki).
Wspomniane obywatelskie ujęcie miało miejsce pod koniec ubiegłego miesiąca na terenie powiatu wieluńskiego.
- 28 października 2025 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej w miejscowości Raczyn. Skierowany na miejsce patrol policji w rozmowie ze świadkiem ustalił, że mężczyzna podróżując swoim autem zwrócił uwagę na jadące przed nim bmw. Pojazd miał poważne problemy z zachowaniem prostolinijnego toru jazdy. Widząc tę niebezpieczną jazdę postanowił zareagować. Wykorzystał moment, kiedy auto zatrzymało się na podjeździe jednej z posesji podszedł do kierującej i wyczuł od niej wyraźną woń alkoholu. O całym zdarzeniu poinformowali natychmiast mundurowych. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 59-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności - przekazuje asp. szt. Katarzyna Grela z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Dziś Naszemu Radiu burmistrz Złoczewa potwierdził, że chodzi o dyrektor jednej z placówek podległych gminie. Dominik Drzazga podkreślił jednocześnie, że na tę chwilę na komentarz do tej sprawy jest za wcześnie. Czeka bowiem na dokumenty z policji i dalsze ustalenia. Z dyrektor jest też umówiony na rozmowę.
Więcej informacji
Skrzynia Czasu z 200-lecia miasta Zduńska Wola zakopana
Dzisiaj, 12:22:53
W ramach Dni Zduńskiej Woli, w sobotę, 20 czerwca w pobliżu pomnika Stefana Złotnickiego, odbyło się uroczyste zdeponowanie Skrzyni Czasu zawierającej świadectwa jubileuszu 200-lecia miasta Zduńska Wola. Inicjatorem i organizatorem akacji było Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, a jej pomysłodawcą Wiktor Sochacki.
Aktywny Orlik - ruszyła realizacja programu Ministerstwa Sportu
Dzisiaj, 11:58:35
Rozgrywki sportowo-rekreacyjne dla seniorów, czyli Senioriada, otworzyły cykl spotkań na sieradzkich Orlikach pod wspólną nazwą "Aktywne Lato w Sieradzu - Zdrowo, Sportowo, Orlikowo". Sobotnia (20 czerwca) impreza zgromadziła na starcie 5 drużyn reprezentujących kluby i stowarzyszenia działające w mieście.
Zła jakość wody na Osiedlu Pastwiska w Zduńskiej Woli
Dzisiaj, 11:29:29
Mieszkańcy kilku ulic na Osiedlu Pastwiska w Zduńskiej Woli nie mogą korzystać z wodociągu do odwołania. W wodzie wystąpiły zanieczyszczenia mikrobiologiczne i nie nadaje się do spożycia i mycia.

Komentarze