Skrzynia Czasu z 200-lecia miasta Zduńska Wola zakopana
W ramach Dni Zduńskiej Woli, w sobotę, 20 czerwca w pobliżu pomnika Stefana Złotnickiego, odbyło się uroczyste zdeponowanie Skrzyni Czasu zawierającej świadectwa jubileuszu 200-lecia miasta Zduńska Wola. Inicjatorem i organizatorem akacji było Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, a jej pomysłodawcą Wiktor Sochacki.
Akt zakopania Skrzyni Czasu oraz wykaz zdeponowanych w niej pamiątek odczytała Martyna Witczak, członek Zarządu Towarzystwa.
W skrzyni znalazły się dziesiątki niezwykłych przedmiotów i dokumentów, które opowiadają historię Zduńskiej Woli z roku jubileuszowego. Złożono m.in. wydawnictwa poświęcone historii miasta, fotografie współczesnej Zduńskiej Woli, kroniki wydarzeń jubileuszowych, listy do przyszłych pokoleń, materiały szkół, bibliotek, organizacji społecznych i instytucji kultury, pamiątki lokalnych przedsiębiorców, nośniki pamięci z nagraniami i filmami, fotografie mieszkańców i rodzin, tekst piosenki o Zduńskiej Woli, scenariusz teatralny, medale, wpinki, plakaty, koszulkę i kalendarz jubileuszowy oraz inne dokumenty ukazujące życie miasta w 2025 r. Wśród zdeponowanych pamiątek nie zabrakło przedmiotów związanych z 50-leciem Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli, nierozerwalnie związanego z dziejami miasta
Podczas wydarzenie głos zabrali prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora - nasza Zduńska Wola i prezes Towarzystwa dr Jarosław Stulczewski. Inicjatywa Skrzynia Czasu została zrealizowana dzięki wsparciu instytucji, firm i ludzi dobrej woli.
Miejsce zdeponowania Skrzyni Czasu zostanie oznaczone pamiątkową tablicą, która będzie przypomnieniem niecodziennego wydarzenia i potwierdzeniem, że właśnie tutaj mieszkańcy Zduńskiej Woli pozostawili cząstkę swojej historii dla przyszłych pokoleń.
Komentarze
Więcej informacji
Folkowe Łódzkie ? Święto Wsi. Oto najbardziej Aktywni Sołtysi w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:04
To oni są najbliżej mieszkańców, integrują ich i zabiegają o rozwój swoich miejscowości. Podczas Folkowego Łódzkiego - Święta Wsi w Głownie poznaliśmy laureatów pierwszej edycji konkursu "Aktywny Sołtys 2026", organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Aktywny Orlik - ruszyła realizacja programu Ministerstwa Sportu
Dzisiaj, 11:58:35
Rozgrywki sportowo-rekreacyjne dla seniorów, czyli Senioriada, otworzyły cykl spotkań na sieradzkich Orlikach pod wspólną nazwą "Aktywne Lato w Sieradzu - Zdrowo, Sportowo, Orlikowo". Sobotnia (20 czerwca) impreza zgromadziła na starcie 5 drużyn reprezentujących kluby i stowarzyszenia działające w mieście.

Dodaj komentarz