Aktywny Orlik - ruszyła realizacja programu Ministerstwa Sportu
Rozgrywki sportowo-rekreacyjne dla seniorów, czyli Senioriada, otworzyły cykl spotkań na sieradzkich Orlikach pod wspólną nazwą "Aktywne Lato w Sieradzu - Zdrowo, Sportowo, Orlikowo". Sobotnia (20 czerwca) impreza zgromadziła na starcie 5 drużyn reprezentujących kluby i stowarzyszenia działające w mieście.
Seniorzy (+55) rywalizowali w 7 prostych konkurencjach (indywidualnych i drużynowych) walcząc o punkty do klasyfikacji generalnej. W skład Senioriady weszły: slalom kelnerski, rzut do celu, rzut do kosza, cel-lotka, strzał na bramkę, sztafeta z piłką nad głową i turniej ringo. Walka była niezwykle zacięta, a zmiany w klasyfikacji generalnej zachodziły praktycznie po każdej rozegranej konkurencji. Trzeba tu zaznaczyć, że zespoły kobiece z powodzeniem rywalizowały z mężczyznami, za co należą im się szczególne brawa.
Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
- 1. Koło Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej Zakład Karny w Sieradzu - 26 pkt
- 2. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sieradzu - 24 pkt
- 3. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Sieradzu - 21 pkt
- 4. Stowarzyszenie Sieradzkich Seniorów Sieradek - 20 pkt
- 5. Sieradzkie Stowarzyszenie Amazonka - 14 pkt
3 najlepsze zespoły otrzymały puchary, a wszyscy zawodnicy biorący udział w Senioriadzie zostali udekorowani złotymi medalami.
Oprócz rozgrywek sportowych, uczestnicy Senioriady, mogli skorzystać ze strefy zdrowego żywienia, gdzie mogli wysłuchać porad specjalisty i oczywiście zdrowo się posilić.
Sobotnia Senioriada otworzyła cykl "Aktywne Lato w Sieradzu - Zdrowo, Sportowo, Orlikowo" finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Aktywny Orlik 2026". Realizatorem zadania jest MOSiR Sieradz, który dzień później (niedziela, 21 czerwca) wspólnie z Ludowym Klubem Sportowym MOSiR Sieradz zorganizował kolejne wydarzenie - Lekkoatletyczne Grand Prix Sieradza. Zawody, podobnie, jak Senioriada, odbyły się na Orliku przy Al. Grunwaldzkiej (kompleks sportowy przy SP 10).
W niedzielnych zawodach rywalizowały dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych, z podziałem na 3 kategorie wiekowe (klasy 1-2, 3-4 i 5-6). W programie znalazły się 4 konkurencje (bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 400 m), a w myśl regulaminu złoty medal otrzymał każdy, kto ukończył min. 3 konkurencje. Każda z konkurencji była punktowana, a zwycięzcy poszczególnych kategorii oprócz nagród i medali otrzymali także puchary. Na pierwszych 3 miejscach w poszczególnych kategoriach uplasowali się:
Klasy 1-2 dziewczynki
- 1. Magdalena Kaczmarek
- 2. Alicja Matusiak
- 3. Aurelia Czekalik
Klasy 1-2 chłopcy
- 1. Aleksander Tobiasz
- 2. Maciej Doruch
- 3. Oliwier Kajda
Klasy 3-4 dziewczynki
- 1. Zuzanna Tobiasz
- 2. Maja Macuga
- 3. Lilianna Stawarz
Klasy 3-4 chłopcy
- 1. Aleksander Matusiak
- 2. Michał Maciaszczyk
- 3. Adam Kubik
Klasy 5-6 dziewczynki
- 1. Nina Jagoda
- 2. Zofia Szczepaniak
- 3. Magdalena Kluba
Klasy 5-6 chłopcy
- 1. Jan Maciaszczyk
- 2. Oskar Borowski
- 3. Filip Żbik
Kolejnym wydarzeniem w ramach projektu "Aktywne Lato w Sieradzu - Zdrowo, Sportowo, Orlikowo" będzie lipcowe (18.07) spotkanie z zapasami, podczas którego odbędą się otwarte treningi i warsztaty dla różnych grup wiekowych, a także mini turnieje. Nie zabraknie również strefy zdrowego żywienia, gdzie uczestnicy wydarzenia będą się mogli zdrowo posilić.
Projekt "Aktywne Lato w Sieradzu - Zdrowo, Sportowo, Orlikowo" finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Aktywny Orlik 2026".
Komentarze
Więcej informacji
Folkowe Łódzkie ? Święto Wsi. Oto najbardziej Aktywni Sołtysi w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:04
To oni są najbliżej mieszkańców, integrują ich i zabiegają o rozwój swoich miejscowości. Podczas Folkowego Łódzkiego - Święta Wsi w Głownie poznaliśmy laureatów pierwszej edycji konkursu "Aktywny Sołtys 2026", organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Skrzynia Czasu z 200-lecia miasta Zduńska Wola zakopana
Dzisiaj, 12:22:53
W ramach Dni Zduńskiej Woli, w sobotę, 20 czerwca w pobliżu pomnika Stefana Złotnickiego, odbyło się uroczyste zdeponowanie Skrzyni Czasu zawierającej świadectwa jubileuszu 200-lecia miasta Zduńska Wola. Inicjatorem i organizatorem akacji było Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, a jej pomysłodawcą Wiktor Sochacki.

Dodaj komentarz