07.01.2024 22:00:58

Rywalizacja na ergometrach

Reprezentanci KKS-u Sieradz startowali w Poznaniu na mistrzostwach Polski na ergometrach kajakowych. Srebrny medal w kategorii weteranów zdobył Krzysztof Kołtun.

(fot. Piotr Szymala)

Wyniki:

K-1 Masters 54+ lata 200 m:
Srebrny medal – Krzysztof Kołtun (finał – 44.61, eliminacje - 45.32)
5. miejsce – Waldemar Jurczak ( finał – 47.70, eliminacje - 47.11)
6. miejsce – Krzysztof Sierszeń (finał – 48.80, eliminacje - 48.98
7. miejsce – Andrzej Nowak (finał – 51.70, eliminacje – 47.03)
W eliminacjach odpadł Zbigniew Chwiałkowski (1:00.29)

K-1 mężczyzn 500 m:
5. miejsce – Mateusz Łużyński (finał – 1:52.62, eliminacje – 1:56.48)
W eliminacjach odpadł Jakub Łużyński (2:04.64)

K-1 sztafeta open mężczyzn 2000 m:
5. miejsce – Mateusz Łużyński, Jakub Łużyński, Bartosz Łużyński , Piotr Szymala (finał – 7:27.86, eliminacje - 7:40.67)
10. miejsce - Krzysztof Sierszeń, Krzysztof Kołtun, Andrzej Nowak
Waldemar Jurczak (8:11.01)
15. miejsce - Marcin Angerman, Zbigniew Chwiałkowski, Wojciech Angerman, Tomasz Kostienko (8:53.26)
24. miejsce - Piotr Angerman, Aleksander Kowalczyk, Tymoteusz Kowalczyk, Krystian Malinowski (11:12.85)

K-1 masters 35-53 lat 200 m:
5. miejsce – Piotr Szymala (finał – 44.85, eliminacje - 44.17)
8. miejsce – Marcin Angerman (finał – 46.19, eliminacje – 45.55)