28.04.2024 16:08:53

Zduńskowolanka wśród najlepszych biegaczek w Polsce

Martyna Wychowałek (KS Plan Bieganie Sieradz) zajęła piąte miejsce na mistrzostwach Polski w maratonie, które odbyły się w Łodzi. Zduńskowolanka jest podopieczną trenera Artura Kozłowskiego.

(fot. Facebook: Martyna Wychowałek)

Biegaczka z naszego regionu dobiegła do mety w czasie 2 godzin 45 minut i 28 sekund. Jej średnie tempo wynosiło 3 minuty i 55 sekund na kilometr. Złoty medal wywalczyła Aleksandra Brzezińska (2:34.25), która powtórzyła swój sukces z 2019 roku. Srebro powędrowało do Emilii Mazek (2:36.07), a brąz do Anny Bańkowskiej (2:36.33).

Dla Wychowałek to kolejny znakomity występ na imprezie rangi mistrzowskiej. Miesiąc temu zajęła ósme miejsce na mistrzostwach Polski w półmaratonie.

Piąte miejsce wśród mężczyzn zajął mąż Martyny Jan Wychowałek (2:35:01). Biegacz z Piotrkowa Trybunalskiego również reprezentuje klub KS Plan Bieganie Sieradz.

W Łodzi startowali też inni zawodnicy z naszego regionu, a wszystkie wyniki znajdziecie TUTAJ.