Szadek też nie chce szybkiej kolei
Kolejny samorząd naszego regionu sprzeciwia się budowie Linii Kolei Dużych Prędkości relacji Wrocław/Poznań-Łódź-Warszawa. Negatywne stanowisko w tej sprawie wydał Urząd Gminy i Miasta Szadek.
Choć nie jest jeszcze przesądzone, którym z zaproponowanych wariantów pobiegnie ostatecznie Linia Kolei Dużych Prędkości w naszym regionie, to władze Szadku wolą dmuchać na zimne, bowiem jeden z nich zakłada jej usytuowanie przez miejscowości: Górna Wola, Sikucin, Reduchów. Mówi burmistrz Szadku Artur Ławniczak:
- Taka kolej wyłącza z funkcjonowania dużo obszarów rolnych i gospodarczych. W wielu przypadkach będzie oznaczała, że ktoś musi zmienić miejsce zamieszkania, a wpływu do samorządu z tego żadnego nie będzie. Jesteśmy przeciwni tej lokalizacji. Gdzieś ta kolej musi przejść, aczkolwiek nie chcemy, żeby to było na terenie naszej gminy. Dzisiaj trudno też mówić, gdzie faktycznie ta kolej pójdzie, jeśli nie będzie odwrotu, to na pewno będziemy walczyć o to, aby jak najmniej domów zostało wysiedlonych. Chodzi o to, aby ludzie otrzymali jak największe odszkodowanie, choć liczę na to, że te środki pójdą na inne potrzeby, np. na drogi.
Jedyny przystanek planowanej Kolei Dużych Prędkości w naszym regionie ma się znaleźć w podsieradzkich Czartkach. Z wielu gmin da się jednak słyszeć coraz częstsze głosy niezadowolenia, doskonałym tego przykładem są tu mieszkańcy i samorządowcy z Błaszek i Wróblewa.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze
pospiesznym do Słupska, Poznania, Przemyśla i aż 2 do Krakowa.
W Karsznicach mieszkańcy też protestują przeciwko centralnemu ogrzewaniu i do dziś dnia nosimy węgiel w wiaderkach. Najlepiej założyć ręce, siedzieć i się nie rozwijać, bo strach!
Na koniec kilka słów
Na koniec kilka słów do samorządowców z wiosek i miasteczek powiatów zduńskowolskiego i sieradzkiego, których nie wiadomo i imię czego nagle ogarnęła rządza protestów. Czy naprawdę wierzycie w to, że dla jakiejś malutkiej społeczności kto kolwiek będzie zmieniał przebieg trasy. Linia HS to nie jest powiatowa dróżka, na której można ot tak zrobić zakręt i coś ominąć. Na liniach kolejowych o tym standardzie przesunięcie choćby o kilometr w bok na długości jednej gminy, czyli jakieś 5-7 km powoduje konieczność zmiany przebiegu trasy na odcinku 15-20 km. Bądźcie panowie realistami.
A ludzie latwo dorobku zycia nie oddadza na KDP.
Może redakcja coś takiego posiada i wrzuci w neta?
Ciągle są artykuły na ten temat ale nie można nigdzie zobaczyć gdzie ta kolej dokładnie ma pójść w regionie.