Sieradz. Prezydent bez absolutorium budżetowego i wotum zaufania
Obradowała wczoraj Rada Miejska w Sieradzu. W kluczowych dwóch głosowaniach wyniki były na niekorzyść prezydenta miasta. Paweł Osiewała w komentarzu dla Naszego Radia - ruch opozycji był przewidywalny.
Podczas sesji radni w Sieradzu pochylili się m.in. nad raportem o stanie miasta oraz uchwałami dotyczącymi wotum zaufania oraz absolutorium budżetowego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu miasta dla Prezydenta Pawła Osiewały.
I obie te uchwały zgodnie z przewidywaniami włodarza miasta nie przeszły. Mająca większość w radzie opozycja zarzuciła Prezydentowi m.in. realizację budżetu na poziomie 90 proc. i brak wielu inwestycji, na których wykonanie czekali mieszkańcy.
- Absolutorium to ocena skuteczności działania i realizacji celów przedstawionych przez radę. I tutaj w tym przypadku muszę z przykrością stwierdzić, że wykonanie budżetu na poziomie 90 procent oznacza, iż 10 procent nie zostało wykonane. Mój niepokój wzbudziło też to, że nie zostały wykonane inwestycje, które zostały wpisane do budżetu 2025 na zasadzie konsensusu. A to stanowi w mojej ocenie, że rada nie posiada mandatu ku temu, by udzielić prezydentowi absolutorium i wotum zaufania - powiedział Naszemu Radiu Jakub Rozmarynowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu.
W przypadku uchwały absolutoryjnej za głosowało 9 radnych, 8 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. Z kolei w sprawie wotum zaufania dla Prezydenta Sieradza za było 9 radnych, natomiast 11 przeciw.
- Ten wynik był właściwie z góry wiadomy. Opozycja w radzie działa w sposób przewidywalny. Ci radni cały czas artykułują, że są niezadowoleni i trochę przykre jest to, że w mojej ocenie innymi oczami patrzymy na Sieradz. Ja widzę Sieradz piękny, uśmiechnięty i wesoły, a moi oponenci jako brzydki, paskudny i taki, który nie zasługuje na uwagę. To nas właśnie różni i dlatego ten wynik głosowań jest taki, a nie inny - skwitował dla mediów P. Osiewała.
Komentarze
Więcej informacji
Kobieta zasłabła za kierownicą, uderzyła autem w drzewo
Dzisiaj, 10:58:57
Na ul. Karsznickiej w Zduńskiej Woli doszło wczoraj, 25 czerwca, do wypadku. 81-letnia kobieta kierując Toyotą, nagle zasłabła za kierownicą. Jej auto uderzyło w drzewo.
Poetyckie wieczory w regionie
Dzisiaj, 09:59:53
Wieczór poetycko - muzyczny "Wianki ze strun i słów" rozpocznie się dziś o godz. 18:00 w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Jutro w Warcie o tej samej porze zaplanowano "Pokaz malarstwa i ceramiki w ogrodzie z poezją w tle".
Dodaj komentarz