POSESJA
18.05.2026 05:57:08
Sieradz

Program Posesja i sprawy Sieradza

W najbliższą środę na antenie Naszego Radia kolejne wydanie samorządowego programu Posesja. Zaproszenie do audycji przyjął Prezydent Sieradza.

(fot. nasze.fm)

Zgodnie z formułą Posesji Paweł Osiewała odpowie na pytania od redakcji, ale też na wybrane spośród nadsyłanych przez słuchaczy. Te pytania można przesyłać w formie komentarza pod tymże artykułem zapowiadającym najbliższą Posesję. Redakcja czeka na nie do środy 20.05.br. do godz. 9.

Przyjmowanie pytań do tego odcinka Posesji zostało zakończone.

Pytania

Średni
19.05.2026 22:12:03
A ja się zapytam co z ul Błonie w dzielnicy Woźniki przystanek w rowie dziura dziurą pogania połatana droga to jest masakra nic się nie robi pozdrawiam władze
Biedronka
19.05.2026 21:03:53
Czy miasto zamierza zareagować na chaos wokół szpitala? Po wprowadzeniu szlabanów przez Radnych KO na parkingu szpitalnym auta zajmują parking Biedronki i okoliczne osiedle. Samochody parkują na zieleni, a piesi przechodzą przez barierki i w niedozwolonych miejscach. Prosimy o interwencję i rozwiązanie problemu.
Leonard
19.05.2026 16:27:25
Panie Prezydencie dlaczego nie remontuje się ul Sikorskiego między Jana Pawła a Armii Krajowej.Dziura na dziurze łata na łacie.O braku ławek piszą inni ale w ciągach pieszych to wręcz konieczność np chodnik przy blokach Armii Krajowej do Al. Grunwaldzkiej oświetlenie nowe założone a ławek brak.
Mama dwóch córeczek
19.05.2026 16:13:20
Szanowny Panie Prezydencie, jestem mamą dwóch córeczek, jedna z nich uczęszcza do żłobka REKSIO przy ul. Organizacji Katyń 15. Często idę odebrać córkę pieszo razem z młodszą córeczką we wózku. W związku z tym że mieszkamy przy ul.Armii Krajowej to podchodzimy do żłobka tylnym wejściem i jesteśmy zmuszone przechodzić przez jezdnię w miejscu gdzie nie ma przejścia dla pieszych ani bezpiecznego dojścia do niego - mowa o ul. 3 maja (skrzyżowanie z ul. harcerską) wzdłuż szpitalnego SOR-u. Rozumiem że wykonanie chodnika który prowadziłby do najbliższych pasów to ogromy koszt, ale chyba stworzenie nowego przejścia dla pieszych już nie? Ten problem dotyczy wielu rodzin z dziećmi uczęszczających do wspomnianego przedszkola oraz mieszkańców tamtejszego osiedla. Jest to bardzo niebezpieczne miejsce i jestem przekonana że można byłoby zrobić coś w tej kwestii i stworzyć bardziej bezpieczne warunki dla pieszych. Dodam tylko, że chodnik w tamtym miejscu kończy się w trawie i co dalej? Nic. Trawnik. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
Krystyna
19.05.2026 16:01:31
Panie prezydencie. Zamiast jeździć po ordery do Warszawy może trzeba wsiąść ekipę z UM i ruszyć w trasę po kraju. Pojeździć po firmach, targach i innych miejscach i przyciągnąć nowych inwestorów. Poprzednie ekipy dały p. warunki : wybudowana trasa S8, linia kolejowa, nowe drogi , a tu nic.....tylko wydatki. Proszę wsiąść pod uwagę , że Sieradzanie wyjeżdżają do szkół i już nie wracają. Sieradz już powoli staje się siedziskiem ludzi , którzy albo już nie pracują , albo w nie długim czasie przestaną. A podatki coraz większe. Skąd na to brac..... Mamy wojewodę z miasta , ale partia inna. Może trochę woli patrioty regionalnego i trzeba usiąść do stołu. W okolicach Łodzi cały czas nowe hale i inne zaklady pracy. Może już dosyć siedzenia na stołku i mówić ...nie jest źle..... gdzie te obietnice , wola walki.
Aldi
19.05.2026 15:20:52
Panie Prezydencie co z budową kolumbarium na cmentarzu komunalnym ? Opinie u mieszkańców były zasięgane w 2024 roku. Czy temat nadal aktualny ?
Mieszkańcy AK 26 i 28
19.05.2026 10:26:24
Panie Prezydencie, chodzi o problem z parkingiem przy ul. Armii Krajowej 26 i 28 — problem na pewno jest już Panu znany. Mimo wielu zgłoszeń i apeli sprawa nadal pozostaje bez rozwiązania. Spółdzielnia mieszkaniowa umywa ręce, Pan Przewodniczący również nie podjął skutecznych działań, a odnosimy wrażenie, że Pan także ignoruje ten problem. Mieszkańcy wielokrotnie przedstawiali własne propozycje rozwiązania tej sytuacji, jednak wszystkie zostały zlekceważone. Najwyraźniej władze wiedzą lepiej, co należy zrobić — czyli nie robić nic, bo według nich problem nie istnieje. Od momentu, gdy władze szpitala zostały powiązane ze środowiskiem KO, problem zamiast zostać rozwiązany zaczął być jeszcze bardziej ignorowany. Trudno nie odnieść wrażenia, że interes mieszkańców przestał mieć jakiekolwiek znaczenie, a brak reakcji władz tylko utwierdza nas w przekonaniu, że bez nagłośnienia sprawy nic się nie zmieni. Sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna i budzi ogromny niepokój mieszkańców. Czy naprawdę musi dojść do potrącenia albo innej tragedii, żeby władze wreszcie zareagowały? Apelujemy o pilną interwencję i konkretne działania, zanim dojdzie do nieszczęścia. Z poważaniem mieszkańcy AK 26 i 28
Mieszkaniec AK
19.05.2026 10:03:05
Szanowny Panie Prezydencie, pomimo wielu apeli kierowanych do Pana oraz do Przewodniczącego Rady, problem związany z komunikacją i parkingiem przy ul. Armii Krajowej 26 i 28 nadal nie został rozwiązany. Do Pana wiadomości były przekazywane informacje opisujące skalę problemu, jednak do tej pory nie podjęto skutecznych działań. Z niepokojem obserwujemy obecną sytuację i obawiamy się, że brak reakcji może doprowadzić do tragedii, której skutki mogą okazać się nieodwracalne. W związku z powyższym apelujemy o jak najszybsze podjęcie konkretnych działań oraz skuteczne rozwiązanie problemu. Co musi się stać, aby władze wreszcie zareagowały na ten problem?
Rodowity
19.05.2026 09:02:45
Bicie piany jak zawsze. I tyle.
Osiedle Za Szpitalem
19.05.2026 08:49:59
Panie Prezydencie, dlaczego od dłuższego czasu ignoruje Pan liczne prośby, zgłoszenia i apele mieszkańców osiedla Za Szpitalem przy ul. AK 26 i 28 dotyczące ogromnego problemu komunikacyjnego, który powstał po wprowadzeniu szlabanów na parkingu szpitalnym? Obecna sytuacja stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców, dzieci oraz pieszych. Około 90% kierowców porusza się tam pod prąd, łamiąc przepisy i narażając innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali problem, jednak do dziś nie podjęto żadnych skutecznych działań. Ile jeszcze musi dojść do niebezpiecznych sytuacji lub wypadków, aby miasto zaczęło reagować? Dlaczego bezpieczeństwo mieszkańców jest lekceważone?
Rudy
19.05.2026 08:43:03
Nowe miejsca pracy jak przy obecnej władzy? bezrobocie sięga najtrudniejszych czasów dla młodzieży zasada jest szparagi w Niemczech jak za każdym razem jak rządzą???
Włodek
18.05.2026 21:16:31
Panie Prezydencie, zgodnie z uchwałą antysmogową na terenie miasta nie powinny już funkcjonować tzw. „kopciuchy”. Tymczasem mieszkańcy nadal widzą dymiące piece, a Straż Miejska praktycznie nie prowadzi kontroli. Dlaczego przepisy obowiązują tylko na papierze? Ile kontroli przeprowadzono w ostatnich miesiącach oraz jakie działania miasto planuje, aby realnie egzekwować uchwałę antysmogową w Sieradzu?
Defo
18.05.2026 20:46:24
Co z geotermią? Czyżby pusta obietnica wyborcza? No tak... Cóż szkodzi obiecać. Ciemny lud wszystko kupi...
Stary
18.05.2026 19:17:12
Kiedy będą zwrócone ogromne pieniądze wydane na centrum folkloru w Sieradzu w pobliżu wzgórza zamkowego?
Esi
18.05.2026 16:06:58
Kiedy Sieradzanie będą mieli nowe miejsca pracy. Stawia Pan na kulturę , worek pieniędzy na amfiteatr, sale sportowe , dworek itp. Mieszkańców nie będzie stać na ciągłe wydatki z tym związane . Może warto zadbać o ich wpływy , a co zatem idzie i miasta, aby później korzystać z tych dobrodziejstw. Dobrze , że duża część mieszkańców pracuje w Łodzi , bo tu lipa. Każdy prezydent przyciągnął inwestora. Pan imponuje wydatkami , ale takie osiągnięcia są w mojej ocenie marne. Następna kadencja i nie ma czym się chwalić..... Cienko to wygląda p. Prezydencie.
Matka
18.05.2026 14:14:28
Jak długo trzeba czekać w Sieradzu na WTZ ? Syn z orzeczeniem czeka ponad rok w kolejce w której nie przesunął się nawet o jedno miejsce?!
olo
18.05.2026 14:07:50
czy ktoś rozwiąże problem parkowania samchodów na chodniku i trawnikach na ulicy krakowskie przedmieście???
Śpilki
18.05.2026 14:06:19
Czy nadal obowiązuje zasada Pop-a " im wyższe szpilki tym wyższe staniwisko"?
majster z pumą
18.05.2026 13:57:09
To ja może zapytam o coś, na co Pan starosta odpowiedział lakonicznym "to bardzo trudny teren": Konkretnie kiedy zostanie rozpoczęta realna budowa ronda na skrzyżowaniu AK/Boh. Września? Może miasto weźmie sprawy w swoje ręce?
Ania
18.05.2026 13:28:34
Czy są przewidziane nowe miejsca pracy ? (nowe zakłady, lokalizacja) co z KFC? czy nie wystarczy już kolejnych podmiotów kulturalnych ? i sal gimnastycznych dla wyludniającego się miasta? czy będą zatoki dla autobusów (tworzą się korki..., duże puste autobusy kursują itp) czy będą oświetlone przejścia dla pieszych? czy są plany wsparcia dla bezdomnych zwierząt ? czy będzie więcej zieleni, nasadzeń itp?
Pytanie
18.05.2026 13:28:14
Czy Pani Prawnik z Remonta długo jeszcze będzie blokowała swoim ogrodzonym parkiem obwodnicę armii krajowej na Podmiejskej? Ile to jeszcze potrwa?
Rowerzysta
18.05.2026 13:17:13
Co z obiecanymi w czasie kampanii ścieżkami rowerowymi miały być gotowe plany i zabezpieczone środki zaraz koniec kadencji a ścieżek jak nie przybyło to pewnie nie przybędzie. Wstyd tak oszukiwać wyborców i gdzie Pana honor.
Pozdrawiam
18.05.2026 13:12:35
Chciałem zapytać pana Prezydenta czy ci słynni radni ze zdjęć to tylko krytykują Pana działania takie jak budowa geotermii, budowa bloku SIM, budowa dróg, budowa hali sportowej , wymiana oświetlenia, budowa basenów itd- itp ? Krytyka pracowników UM ? czy mają cokolwiek do zaoferowania ??? nie mówię o funduszu szwajcarskim ponieważ tam to około 10 % wniosków uzyskuje dofinansowanie o koszty przygotowania dokum. jest b duża ??
Sieradzanka
18.05.2026 11:28:34
Czy patrole będą bardziej szczegółowo sprawdzać skate park, park klonowe czy okolice szkoły 10? . Zbierają się tam niepełnoletni gustujący w alkoholu i papierosach.
Mieszkanka
18.05.2026 10:49:59
Chciałam zapytać, kiedy będzie remontowana ul. Boh. Września na odcinku od Ar. Krajowej do Przedszkola nr 15. Droga bardzo wąska,dwa samochody mają trudno się wymienić,chodnika prawie niema, albo jest zniszczony, piesi muszą iść po ulicy.
Ekolog ;)
18.05.2026 09:50:14
Co do jakości powietrza, to ono wkrótce osiągnie jeszcze lepsze "parametry", bo wielkimi krokami zbliża się kolejny zjazd tysięcy motórów w Parku Staromiejskim, parku będącym dla wielu mieszkańców terenem wypoczynku i rekreacji. Wkrótce wokół placu zabaw i alejek spacerowych zagoszczą panie i panowie w opiętych skórzanych ubiorach, doskonale uwydatniających ozdobione licznymi tatuażami ogromne bicepsy i gruczoły piersiowe. Ale przecież nie tylko park zostanie tak atrakcyjnie nawiedzony, bo i samo centrum miasta łącznie z pobliskimi osiedlami będzie mogło nawet kilka dni pooddychać podrasowanym powietrzem w czasie gigantycznej parady setek błyszczących motórów. Oczywiście tej bezmyślnej, idiotycznej parady krytykować nie można bo łuni bydom jechać do i łod kościoła, więc te tony smrodu zostawione na miejskich ulicach nikomu zaszkodzić nie mogą. Pan Panie Prezydencie oczywiście tam będzie, nieprawdaż?
Kamil
18.05.2026 09:36:36
witam serdecznie Panie prezydencie kciałem się zapytać kiedy podacie cały pogram 890 lecie oraz kiedy podacie cały pogram Sieradz open hair festiwal i kciałem się zapytać cy w tym roku z okazji 890-lecia pojawiom się jakieś radia oraz telewizję kture bendom promować Sieradz
Stary
18.05.2026 09:19:56
Za co rządzący bierze odpowiedzialność??
Wolska
18.05.2026 09:14:38
Co się dzieje z ulica Wojska Polskiego do Wolskiej? Może czas na chodnik czy ścieżkę rowerową?
Ferdek
18.05.2026 08:54:04
Zgadzam się z Sieradzanką odnośnie braku ławek, ale moim zdaniem ławek brakuje w całym mieście. Zabrać ławki z Pragi bo nikt tam nie chodzi a dać tam gdzie dużo ludzi chodzi do sklepu bądź spaceruje.
987
18.05.2026 08:36:55
Kiedy pojawi się nowy inwestor w mieście? Co z hucznie zapowiadaną przed wyborami budową hali GIBO na Jana Pawła?
Aqa
18.05.2026 08:32:23
Niech pan prezydent wytłumaczy dlaczego wstrzymano prace przy hali sportowej na Rycerskiej i kiedy zostaną wznowione
Ferdek
18.05.2026 08:05:06
1. Czy to prawda, że rewitalizację bulwarów zaniechano bądź wstrzymano? 2. Czy miasto ma strategię zarządzania zrewitalizowanymi terenami np. po okresie gwarancyjnym? Czy będzie tak jak w parku Mickiewicza gdzie nie można naprawić oprawy lampki chyba trzeci rok z rzędu? 3. Proszę prezydenta albo radnych o czerpanie ze Zduńskiej Woli w zakresie pomysłów wypełniania brzydkiej przestrzeni na przykład muralami.
Ekolog
18.05.2026 07:49:18
Panie redaktorze, proszę poruszyć temat SMOGU panującego w Sieradzu. Proszę poruszyć sprawę ogrzewania w budynku komunalnym przy ul.Krakowskie Przedmieście,obok OSP Sieradz.
Sieradzanka
18.05.2026 07:23:39
Witam, czy jest możliwe, aby wzdłuż chodnika przy ul. Jana Pawła II ( od Aldi)- droga do sklepu Carrefour postawić kilka ławek. Starsi mieszkańcy nie są w stanie dotrzeć do tego sklepu, muszą odpocząć. Proszę się nad tym zastanowić, ułatwi to życie naszym rodzicom. Pozdrawiam..
To na nic
18.05.2026 07:11:14
A co z przejazdem na Zachodniej Wszystko się korkuje jest niebezpieczniejsze. Co o z połączeniem z W.P.. lipa wszędzie nic się nie robi.
Czas na zmianę
18.05.2026 07:08:47
Sprawa jest taka że Sieradz cofa się w rozwoju Ludzie uciekają Nic się nie buduje. Nic się nie robi dla mieszkańców.

Więcej informacji

Zduńska Wola

Wiktoria Szewłoga i jej piosenka ?We śnie?

Wczoraj, 15:55:30

Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.

0
Sieradz

Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego

Wczoraj, 14:52:00

Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

3
region

Samoloty F-35 na wyposażeniu Wojska Polskiego

Wczoraj, 14:01:33

Polskie Siły Powietrzne oficjalnie wzbogaciły się o samoloty F-35. To istotny element modernizacji armii i wzmacniania bezpieczeństwa Polski. Dziś odbyła się uroczystość powitania pierwszych myśliwców F-35 „Husarz” w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

3
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
05:42
Ja Tu Czekam
Mr. Zoob
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
05:39
Nie Mów Mi, Że Kochasz
Urszula Sipińska
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 11.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 11.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
12.06.2026 Absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego. Rozmowa ze starostą Mariuszem Bądziorem
11.06.2026 Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Szadku Łukasza Wilczyńskiego
11.06.2026 Rozmowa z Markiem Miśkiewiczem na temat jego najnowszej książki
10.06.2026 Radiowa Posesja. Gościem Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski cz.2
10.06.2026 Radiowa Posesja. Gościem Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski cz.1

Co, gdzie, kiedy

13.06.2026
Raptusz vol 1.
Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli
Zduńskowolski Piknik Koszykarski
Hala Szkoły Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli
Koncert Szkoła Muzyczna
Kościół Chrześcijan Baptystów, Zduńska Wola, Dąbrowskiego 22
14.06.2026
Balcerzak Cup
MOSiR Sieradz
II Powiatowy Dzień Sportu
Plac Wojewódzki w Sieradzu
Festyn Rodzinny i wystawa prac młodych artystów
park przy Muzeum Walewskich w Tubądzinie
Koncert Chóru Lutnia
Kościół pw. św. Mikołaja w Warcie
Marsz dla Życia i Rodziny
Bazylika Kolegiacka/Kościół NSJ w Sieradzu
DKF
Kino Ratusz Zduńska Wola
Alternatywna Zduńska Wola
Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli
18.06.2026
Spotkanie z Agnieszką Krawczyk
Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu, ul. Polna 36 A (Park Broniewskiego)
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
2
Kuba i Kuba
Stygnie lato
3
Milky
Just The Way You Are (David Guetta Remix)
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...