Nie wszyscy kierowcy wykazali się odpowiedzialnością
Akcja "Trzeźwy poranek" - to kolejne działania prowadzone na drogach naszego powiatu, których celem było wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierujących. Niestety wśród 513 skontrolowanych kierujących znaleźli się tacy, którzy złamali obwiązujące przepisy. 3 kierowców straciło prawo jazdy, jeden za jazdę na "podwójnym gazie", dwóch za rażące przekroczenie prędkości.
Bezpieczeństwo na drogach regionu to priorytet w działaniach policjantów. Z uwagi na to sieradzcy funkcjonariusze prowadzą różnego rodzaju działania, aby monitorować zachowania kierowców i eliminować tych, którzy stwarzają poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Przykładem była prowadzona 22 kwietnia 2026 roku wojewódzka akcja "Trzeźwy poranek", w którą włączyli się również policjanci sieradzkiej drogówki. W swych założeniach wymierzona była ona w tych którzy siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. W ramach tych działań skontrolowano stan trzeźwości 513 kierujących.
Wśród nich znalazł się jeden, który wsiadł za kółko pod działaniem alkoholu. 53-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego został zatrzymany do kontroli drogowej przed godziną w Blaszkach. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.
Ponadto w ramach prowadzonych działań policjanci zatrzymali prawo jazdy 2 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h. Mundurowi zastosowali 57 środków karnych, tj.mandatów, pouczeń oraz wniosków do sądu. Najwięcej przewinień popełnianych przez kierowców dotyczyło przekroczenia prędkości.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze