W hołdzie ofiarom w 16. rocznicę katastrofy smoleńskiej
Dziś przypada 16. rocznica katastrofy samolotu rządowego z polską delegacją, która leciała na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Dla upamiętnienia ofiar katastrofy przed pomnikiem w Zduńskiej Woli przedstawiciele samorządów miasta oraz powiatu złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Hołd ofiarom katastrofy oddały także władze Sieradza.
W symbolicznym upamiętnieniu przed pomnikiem poświęconym ofiarom katastrofy smoleńskiej przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli uczestniczył prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora, sekretarz miasta Izabela Dobrowolska oraz starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik z wicestarostą Tomaszem Ziółkowskim.
Z kolei w Sieradzu przy kwiaty pod pomnikiem smoleńskim przy Bazylice Mniejszej złożyli wiceprezydenci Sieradza Emilia Marek i Rafał Matysiak.
10 kwietnia 2010 roku samolot z polską oficjalną delegacją udającą się do Rosji na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej uległ katastrofie w Smoleńsku. Na pokładzie znajdowało się 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, członkowie rządu, wysocy urzędnicy, przedstawiciele Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń, przedstawiciele Sił Zbrojnych RP, osoby towarzyszące, załoga samolotu oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.
Samolot wystartował z warszawskiego lotniska tuż przed godziną 7:30. Leciał do Smoleńska, skąd członkowie delegacji samochodami mieli udać się do Katynia, gdzie na godzinę 9:30 zaplanowane były uroczystości rocznicowe. O godzinie 8:41 samolot rozbił się w pobliżu lotniska Smoleńsk-Siewiernyj. W tym samym dniu ogłoszona została żałoba narodowa, która trwała do 18 kwietnia 2010 roku.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze