Zdrowie dzieci na pierwszym miejscu
Aż 2,4 mln zł przeznaczy Województwo Łódzkie na program profilaktyki nadwagi i otyłości. To o 600 tys. zł więcej niż zaplanowano na początku. Dzięki temu więcej dzieci skorzysta z bezpłatnych wizyt u lekarza, porad dietetycznych, zajęć ruchowych i spotkań z psychologiem.
- Zmiana umożliwi przebadanie nie 500, ale aż 635 najmłodszych mieszkańców naszego regionu. To blisko 30 proc. więcej niż pierwotnie założono – podkreśla Joanna Skrzydlewska, marszałek województwa łódzkiego. - Z programu będą mogły skorzystać dzieci z różnych części województwa.
Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował o zwiększeniu funduszy na program z powodu dużego zainteresowania kandydatów do realizacji zadania. Dzisiaj tę decyzję poparli radni Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Łódzkie jest pierwszym województwem w Polsce, które rozpoczęło program profilaktyki nadwagi i otyłości u dzieci finansowany ze środków własnego budżetu. Trenerzy przekonają młodych ludzi, że ćwiczenia sportowe mogą stać się przyjemnością, a nie obowiązkiem. Dietetycy pokażą jak jeść mądrze, by czuć się dobrze przez cały dzień. Dzieci i ich rodzice dostaną narzędzia, które pomogą wprowadzić zdrowe zmiany na stałe.
W programie będą mogły wziąć udział dzieci w wieku 10 lat, które mają problem z nadwagą lub otyłością. Wystarczy, że mieszkają w województwie łódzkim, a rodzic lub opiekun wyrazi zgodę. Nie jest potrzebne skierowanie od lekarza.
Więcej informacji
Porażka i niewykorzytany karny
Wczoraj, 22:18:32
Nieudany początek baraży o awans do IV ligi w wykonaniu rezerw Warty Sieradz. W pierwszym meczu półfinałowym Sieradzanie przegrali na wyjeździe ze Startem Brzeziny 0:2 i zmarnowali rzut karny. W sobotę odbędzie się spotkanie rewanżowe.
Na Cztery Łapy - na nowe domy czekają Spinka, Kama i Alex
Dzisiaj, 06:00:42
W programie "Na Cztery Łapy" o 14:15 poznacie trzech wyjątkowych psich seniorów z Funny Pets w Czartkach. Spinka, Kama i Alex mają za sobą wiele trudnych doświadczeń, ale każdego dnia pokazują, jak wielką siłę daje cierpliwość, spokój i zaufanie budowane małymi krokami. To historia o odwadze, przełamywaniu lęków i nadziei na własny dom.
"Modelik" zaprasza na wystawę modeli z klocków
Wczoraj, 15:59:23
Na kolejną wystawę zaprasza działająca w Zduńskiej Woli Grupa Miłośników Modeli i Modelarstwa "Modelik". W najbliższy weekend, a także tydzień później (27 i 28 czerwca) w siedzibie Ochotniej Straży Pożarnej w tym mieście będzie można oglądać modele z klocków konstrukcyjnych.

Komentarze