Jubileusz nadania sztandaru, awanse i odznaczenia...
Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu przy współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu zaakcentowała dziś tegoroczne Święto Policji. W oficjalnych przemówieniach przypominano m.in. o 105 rocznicy powołania polskiej policji oraz 10-leciu nadania KPP w Sieradzu sztandaru. Posypały się też awanse i odznaczenia.
W dzisiejszej uroczystości brali udział nie tylko policjanci i słuchacze ośrodka, ale też przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz wielu zaproszonych gości. Warto wymienić chociażby posła na Sejm RP Piotra Polaka, insp. Arkadiusza Sylwestrzaka, komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi, Magdalenę Werstak, wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Łódzkiego, czy starostę sieradzkiego Mariusza Bądziora i prezydenta Sieradza Pawła Osiewałę.
- Mimo 105 lat od jej utworzenia służba w policji nie utraciła na aktualności i wymaga wielu poświęceń, niejednokrotnie tych największych. To specjalny zawód dla wyjątkowych ludzi. W tym wyjątkowym dniu dziękuję Wam policjantki i policjanci za rzetelną i profesjonalną służbę - powiedział do uczestników uroczystości inspektor. Piotr Bielewski, komendant powiatowy policji w Sieradzu. Pogratulował też odznaczonym i awansowanym dziś funkcjonariuszom. Podkreślił też niezwykle ważną pracę cywilnych pracowników sieradzkiej jednostki.
Wśród awansowanych znaleźli się Żaneta Dulska i Andrzej Bil z KPP w Sieradzu, którzy mają od dziś stopień młodszego aspiranta.
- Awans oczywiście cieszy, bo taki kolejny etap kariery zawodowej. To ciekawa, ale też wymagająca służba. Jak każda inna ma swoje blaski i cienie. To, że możemy pomagać innym ludziom daje satysfakcję ale bywa, że odbija się na życiu prywatnym, bo zdarzają się chociażby te nieplanowane służby. W gotowości trzeba być każdego dnia. Gdyby trzeba było jeszcze raz wybierać swoją ścieżkę zawodową to z pewnością byłaby to policja - podkreślają zgodnie funkcjonariusze.
Awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało dziś kilkudziesięciu policjantów. Dwa w korpusie oficerów, 26 w korpusie aspirantów oraz 22 w korpusie podoficerów i szeregowych.
Brązową odznakę Zasłużony Policjant otrzymał st. asp. Marcin Szafrański.
Więcej informacji
"Wilk Polarny" ze Zduńskiej Woli bije kolejne rekordy w ekstremalnym morsowaniu
Dzisiaj, 14:55:04
Zduńskowolanin Darek Piekarczyk, zwanym "Wilkiem Polarnym" ma na swoim koncie kolejne sukcesy w ekstremalnym morsowaniu. Uczestniczył w Ice Game 2.0 - wyzwaniu polegającym na spędzeniu 24 godzin w chłodni. Ustanowił rekord świata w najdłuższym przebywaniu w chłodni.
Old Derby wracają. W Zduńskiej Woli zagrają dla Leosia
Dzisiaj, 16:00:49
Już 20 czerwca 2026 roku o godz. 17:00 stadion PMOS przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli ponownie stanie się miejscem wyjątkowego piłkarskiego spotkania. Przed nami IV Charytatywne Old Derby, czyli mecz legend Pogoni Zduńska Wola i Warty Sieradz. Na murawę wrócą zawodnicy, którzy przed laty tworzyli historię obu klubów, rywalizowali w derbowych pojedynkach i przez wiele sezonów byli ważną częścią lokalnego futbolu.
Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu na drogach w regionie
Dzisiaj, 13:32:22
Policjanci z naszego regionu podsumowali działania prowadzone od 3 do 8 czerwca w związku ze świętem Bożego Ciała. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, dbając o płynność ruchu, reagując na wykroczenia oraz prowadząc kontrole drogowe.
Komentarze