strzałka do góry
11.06.2024 13:57:28
Sieradz

Wyróżnieni sportowcy i trenerzy

W Muzeum Okręgowym w Sieradzu odbyła się dziś Uroczystość Powiatu Sieradzkiego z okazji podsumowania roku sportowego 2023. Wyróżnienia wręczali Mariusz Bądzior, starosta sieradzki i Konrad Wilczyński, wicestarosta sieradzki.

(fot. nasze.fm)

Za osiągnięte wyniki, pracę trenerską oraz upowszechnianie kultury fizycznej Zarząd Powiatu wyróżnił nagrodami indywidualnymi 9 zawodników po 600 zł, 19 zawodników po 800 zł, 2 trenerów, działaczy sportowych po 1.000 zł.

I. Klub Sportowy „Żeglina” w Sieradzu
1. Wojciech Piekarczyk - lekkoatleta
- I miejsce Mistrzostwa Polski Masters w Łodzi 2000 m,
- II miejsce Mistrzostwa Polski Masters w Łodzi 5000 m,
- I miejsce Międzynarodowy Bieg Uliczny w Kaliszu 10 000 m,
- I miejsce Międzynarodowy Bieg Warciański w Kole 10 000 m

II. Ludowy Klub Sportowy „Burza” w Burzeninie

2. Jakub Zduniak - podnoszenie ciężarów
- II miejsce na Mistrzostwach Województwa łódzkiego w Konstantynowie Łódzkim

3. Patryk Witczak - podnoszenie ciężarów
- II miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w Łapach,
- III miejsce na Mistrzostwach Polski ZAS w podnoszeniu ciężarów w Białej Podlaskiej,
- III miejsce na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w Katowicach

4. Filip Gocałek - podnoszenie ciężarów
- II miejsce na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Konstantynowie Łódzkim

5. Kacper Trębacz - podnoszenie ciężarów – trener

III. Kajakowy Klub Sportowy w Sieradzu

6. Bartosz Łużyński - kajakarz
- I miejsce K1 M jm 1000 m Finał A, na IV Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych w Poznaniu

7. Mateusz Łużyński – kajakarz
- I miejsce K1 M 500 m Finał A, na IV Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych w Poznaniu

8. Jakub Łużyński - kajakarz
- I miejsce K1 M sztafeta 3000m finał A, na IV Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych w Poznaniu

9. Jessica Duc - kajakarka
Mistrzostwa Polski Juniorów w Slalomie Kajakowym Kayak Cross:
- I miejsce K1 kajak slalom,
- II miejsce C1 kanadyjka slalom,
- I miejsce kajak cross

10. Monika Duc - kajakarka
- I miejsce w K1 Kobiet master Mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym w Poznaniu

11. Waldemar Szumicki - kajakarz
26 Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym w Wałczu:
- III miejsce K-1 200 m,
- II miejsce K-2 200 m,
- III miejsce K-2 500 m,
- I miejsce K-4 200 m,
- I miejsce k-4 500 m

12. Krzysztof Kołtun - kajakarz
- III miejsce – brązowy medal w K-4 200 m 26 Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym w Wałczu,
- III miejsce K-1 sztafeta 116 km Ultra Maraton Memoriał Aleksandra Doby w Tomaszowie Mazowieckim

13. Krzysztof Sierszeń - kajakarz
- III miejsce brązowy medal w K-4 200 m Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym w Wałczu,
- III miejsce, brązowy medal K-1 sztafeta 116 km Ultra Maraton Memoriał Aleksandra Doby w Tomaszowie Mazowieckim

14. Andrzej Nowak - kajakarz
- III miejsce K-4 200 m na 26 Mistrzostwach Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym w Wałczu,
- III miejsce K-1 15,2 km na 37 Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Poznaniu

IV. Ludowy Klub Sportowy „PIAST” Sieradz

15. Oliwia Bilnik - zapaśniczka
- II miejsce w XI Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Wołoszyna w Zapasach,
- II miejsce w XXIII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z Okazji Odzyskania Niepodległości,
- II miejsce w XXV Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza gminy Wołów,
- III miejsce Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Malczyce

16. Gabriela Krzemińska - zapaśniczka
- I miejsce w XXIII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z Okazji Odzyskania Niepodległości,
- I miejsce w XXV Międzynarodowym Mikołajkowym turnieju Zapaśniczym w Wołowie

17. Filip Żbik - zapaśnik
- I miejsce Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Malczyce,
- I miejsce w XII Międzynarodowym Turnieju z Okazji Konstytucji 3 Maja,
- I miejsce Międzynarodowy Turniej „Lato Sieradzkie” w Zapasach,
- I miejsce III Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z Okazji Dnia Dziecka

18. Jllia Synytsia - zapaśnik
- II miejsce Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Namysłowa,
- III miejsce Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Konstytucji 3 Maja,
- III miejsce Międzynarodowy Turniej w Zapasach „Lato Sieradzkie”

19. Daniil Synytsia - zapaśnik
- III miejsce w XII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z Okazji Konstytucji 3 Maja,
- III Miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Puchar Wójta Gminy Malczyce,
- III Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Namysłowa

20. Nikita Synytsia - zapaśnik
- III miejsce w XXV Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Zapaśniczym o Puchar Burmistrza Gminy Wołów,
- III miejsce XXIV Memoriał Marcina Kurpińskiego Województwa Łódzkiego

V. Uczniowski Klub Sportowy „Dziesiątka” w Sieradzu

21. Piotr Dłubała – piłka siatkowa – trener

VI. Ludowy Klub Sportowy „MOSIR SIERADZ” w Sieradzu

22. Jan Ignasiak - lekkoatleta
- II miejsce na Mistrzostwach Polski Masters bieg na 2 km z przeszkodami,
- III miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Masters w trójskoku

23. Miłosz Jarząb - lekkoatleta
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200

24. Patryk Pawłowski - lekkoatleta
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200

25. Jakub Pędziwiatr - lekkoatleta
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200

26. Jarosław Gołąb - lekkoatleta
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200

27. Tymon Klucha - lekkoatleta
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Lekkoatletyka dla Każdego u 14 na 300 m,
- III miejsce w Mistrzostwach Polski LDK Sztafeta 8x200

28. Hanna Piątkowska - lekkoatletka
- II miejsce w Mistrzostwach Polski u 16 100 m,
- III miejsce w Mistrzostwach Polski u 16 300 m,
- I miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet sztafeta szwedzka,
- I miejsce w Mistrzostwach Polski LDK 100 m

29. Róża Skotnicka - lekkoatletka
- III miejsce w Mistrzostwach Polski Lekkoatletyka dla Każdego u 12 sztafeta 8x200

VII. Uczniowski Jacht Klub Sportowy „SZTURWAŁ” w Kaliszu

30. Szymon Cieślak – żeglarstwo - windsurfing
- I miejsce Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich,
- II miejsce – Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego U17,
- I miejsce – Formuła Windsurfing Gran Prix U17

bp / źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu
Komentarzy: 8

Dodaj komentarz

Komentarze

tenis 12.06.2024 13:31:16
chciałem w tenisa pograć. ale korty zajęte - a jak zajęte to nie ma u kogo się zapisać.
mieszkaniec 12.06.2024 13:02:01
Pytanie gdzie w tym mieście mogą dzieci 7-10 lat pograć w koszykówkę między powiedzmy godziną 16 a 20? Boisko przy szkole 3 pozamykane na klucz i łańcuchy, przy 10 pozamykane albo pourywane obręcze, 9 zakaz wstępu, MOSiR tu najlepsze na boisku do koszykówki „grają” „T E N I S I Ś C I” blokując i wyganiając z boiska do KOSZYKÓWKI a jest do tego z 5 kortów tenisowych przeznaczonych do właśnie tenisa. Wiem zostaje boisko przy Zielonym Osiedlu ale to chyba jedyne dostępne i dużo chętnych.
?? 12.06.2024 11:12:22
ale powiat sieradzki ma fajnych starostów . Super ciacha
Fan LA. 11.06.2024 20:28:23
Pozycja 22 / Jan Ignasiak nie startował w 2023 na 2000m przeszkody .Mistrzostwa odbyły sie w Łodzi , wiec jak zdobyl wice skoro nie biegał na tym dystansie .Cos tu smierdzi w tym temacie.
Sieradzanin 11.06.2024 16:48:46
Ależ rozdrobnione nagrody, z roku na rok coraz bardziej rozmienia w na drobne
kibic 11.06.2024 16:22:50
Przewaga weteranów, w większości emeryci i renciści - to stypendyści ZUSu. Młodzi - brak medali mistrzostw Polski juniorów i seniorów,brak powołań do kadry narodowej,brak powołań do reprezentacji Polski. Brakuje sumitek z Włynia i ich trenera,brakuje młodych piłkarzy i młodych siatkarek i siatkarzy.
Sympatyk 11.06.2024 16:00:17
Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz Starostwa .Pozdrawiam
aa 11.06.2024 14:45:08
a eroPatryk co w szkole go nie ma a trenuje na mickiewicza?

Więcej informacji

"Mikrofonik" w Naszym Radiu

Wczoraj, 16:00:20
region

Dziś nasze studio odwiedziła redakcja Szkolnego Radia "Mikrofonik" ze Szkoły Podstawowej im. 4. Pułku Piechoty Legionów w Zapolicach. W 2020 roku w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej w Zapolicach szkoła została wyposażona w radiowęzeł. Tak to się zaczęło...

0

Zduńska Wola

Zarząd Powiatu Zduńskowolskiego otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Tak zdecydowali dziś, 13 czerwca, radni powiatowi, którzy spotkali się kolejnych w nowej kadencji obradach.

4

region

W wodociągu publicznym w Krobanowie (gm. Zduńska Wola) stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zduńskiej Woli wydała w tej sprawie komunikat, w którym informuje, że woda jest warunkowo przydatna do spożycia.

4

Nasze Radio 104,7 FM

01:13

Say So
Doja Cat

Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie

01:13

Wala Twist
Edyta Piecha

Kontakt do studia

kontakt@nasze.fm

502 27 11 11

43 827 11 11

Co, gdzie, kiedy

14.06.2024

Dni Zduńskiej Woli
Sala kameralna MDK Ratusz, pl. Wolności
Dni Zduńskiej Woli
Stadion Miejski, Łaska 90
Dni Zduńskiej Woli
Inkubator Inicjatyw Społecznych, Zduńska Wola
Dni Zduńskiej Woli
Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola
Dni Zduńskiej Woli
Kościół Chrześcijan Baptystów, ul. Jarosława Dąbrowskiego 22
Otwrcie wystawy "Ko-relacje"
Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu

15.06.2024

Dni Zduńskiej Woli
Teren Zielony, ul. Kobusiewicza
Dni Zduńskiej Woli
SCENA PLENEROWA ZA GÓRKĄ
Dni Zduńskiej Woli
Dom Kultury Lokator
I LO Zduńska Wola
Dni Zduńskiej Woli
Teren wokół Kępiny
Dni Zduńskiej Woli
Teren wokół Kępiny
XXII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w tenisie ziemnym amatorów o puchar prezydenta miasta
MOSiR Sieradz
Piłkarskie spotkanie po latach
Stadion Gminny w Strońsku
Piłkarskie spotkanie po latach
Stadion Gminny w Strońsku
Akcja "Szydełkowych Kwadratów"
Park Broniewskiego (przy górce)

16.06.2024

Dni Zduńskiej Woli
Teren Zielony, ul. Kobusiewicza
Dni Zduńskiej Woli
SCENA PLENEROWA ZA GÓRKĄ
Dni Zduńskiej Woli
ul. Złotnickiego
Dni Zduńskiej Woli
ul. prof. dr. Tadeusza Kobusiewicza
Charytatywny Piknik Motoryzacyjny
Sieradz, plac ODTJ przy ul. Sokorskiego
Balcerzak Cup 2024
MOSiR Sieradz
Sieradzka Strefa Kibica: Polska - Holandia
Rynek w Sieradzu
Festiwal mleka
Wieluń, ul. Zielona 22, Targowisko Miejskie
Marsz dla Życia i Rodziny
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu
Marsz dla Życia i Rodziny
Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli
XI Letnia Akademia Opery Operetki i Musicalu
Centrum Szkoleniowo - Wystawiennicze i Turystyki Wodnej w Ostrowie Warckim
Więcej...









Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1+4Margaret
Miłego lata
2+9Dua Lipa
Illusion
3-1Shakira feat. Cardi B
Punteria