Prezydent nagradza medalistów
Karatecy Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai byli dziś gośćmi prezydenta Sieradza. Paweł Osiewała pogratulował naszym karatekom zdobycia 6. medali Mistrzostw Europy i nagrodził zawodników upominkami.
Zawody w Holandii odbyły się w ostatni weekend listopada. Sześcioosobowa ekipa SKKK przywiozła z turnieju w Papendal 6 krążków. Na podium mistrzostw Europy stanęli: Ida Wajgelt (brązowe medale w kata i kumite w kat. 14-15 lat), Zuzanna Duch (srebrny medal w kumite, kat. 12-13 lat), Weronika Łojewska (srebrny medal w kumite, kat. 16-17 lat), Kinga Tokarska (brąz w kumite, kat. 14-15 lat), Przemysław Maruszewski (brąz w kumite, kat. 12-13 lat). W Holandii startowała również Iga Wajgelt, ale tym razem bez zdobyczy medalowych. Na dzisiejszym spotkaniu z grona medalistów z Holandii zabrakło tylko Weroniki Łojewskiej, która uczy się we Wrocławiu. Krótką prezentację multimedialną z pobytu w Holandii przedstawił prezes i trener sieradzkiego klubu Robert Wajgelt, później nastąpiła wymiana upominków, prezydent nagrodził sportowców grą promującą miasto Sieradzkie Wrota Czasu oraz drobnymi gadżetami związanymi z Sieradzem. Trener i zawodnicy zrewanżowali się okolicznościową, reprezentacyjną koszulką.
Dwie z obecnych dziś na spotkaniu zawodniczek (Ida Wajgelt i Zuzanna Duch) wróciły w poniedziałek z kolejnej dużej, międzynarodowej imprezy. Tym razem podopieczne Roberta Wajgelta walczyły w Warnie w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Kyokushin World Union. Sieradzanki nie przebiły się do strefy medalowej, ale stoczyły wyrównane walki. Trzeba tu zaznaczyć, że mistrzostwa rozgrywano w formule fuul contact, w której nasze zawodniczki walczą bardzo rzadko.
Czytaj również...
Więcej informacji
Śląsk na sieradzkim rynku
Dzisiaj, 13:22:00
Upał nie przestraszył artystów i widzów. Rynek w Sieradzu wypełnił się wczoraj muzyką i tańcem w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert zgromadził liczną publiczność.
Wielkie rzuty
Dzisiaj, 12:10:54
Zduńskowolanka Róża Kozakowska (Start Tarnów) zdobyła w Zamościu złoty medal paralekkoatletycznych mistrzostw Polski, a ponadto ustanowiła nowy rekord świata w rzucie maczugą. Na trzecim stopniu podium stał Maciej Tomczyk. Zawodnik Startu Zduńska Wola rywalizował w rzucie oszczepem.
Komza mistrzynią Europy
Dzisiaj, 11:45:18
Justyna Komza (ULKS "28" Włyń) zdobyła w szkockim Stirling złoty medal mistrzostw Europy seniorek w sumo. Trenerem zawodniczki jest Paweł Pawełczyk.
Komentarze