Historyczna zdobycz sieradzkich karateków
Aż 6 medali przywieźli z Mistrzostw Europy zawodnicy Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Zawody odbyły się w Holandii.
Dwa krążki wywalczyła w kategorii dziewcząt (14-15 lat) Ida Wajgelt, która na podium stanęła zarówno w kata, jak i w kumite, w obydwu przypadkach sięgając po brąz. Z tytułami Wicemistrzyń Europy wracają z Papendal Zuzanna Duch (kumite, 12- 13 lat) i Weronika Łojewska (kumite, juniorki 16 - 17 lat). Kolejne medale zdobyli; Kinga Tokarska w kumite (14 - 15 lat) oraz debiutujący w imprezie tej rangi Przemysław Maruszewski (kumite, 12 - 13 lat).
- Tego jeszcze w historii naszego klubu nie było - cieszy się wiceprezes SKKK Marek Urbański - Konkurencja była bardzo duża, bo oprócz reprezentacji europejskich startowali także zawodnicy z USA, Australii Japonii czy Iranu. W gronie 24 ekip Polska zajęła pierwsze miejsce drużynowo, a nas cieszy, że mogliśmy do tego dorobku dołożyć 6 medali - dodaje Urbański.
Wyniki zawodników SKKK
KATA
Dziewczęta (14-15 lat)
3. Ida Wajgelt
KUMITE
Dziewczęta (12- 13 lat) - 45 kg
2. Zuzanna Duch
Chłopcy (12 - 13 lat) -40 kg
3. Przemysław Maruszewski
Juniorki (16-17 lat) + 60 kg
2. Weronika Łojewska
Dziewczęta (14-15 lat) + 50 kg
3. Ida Wajgelt
Dziewczęta (14-15 lat) - 50 kg
3. Kinga Tokarska
Więcej informacji
Komza mistrzynią Europy
Dzisiaj, 11:45:18
Justyna Komza (ULKS "28" Włyń) zdobyła w szkockim Stirling złoty medal mistrzostw Europy seniorek w sumo. Trenerem zawodniczki jest Paweł Pawełczyk.
Piłkarskie złotka
26.06.2026 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
26.06.2026 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Komentarze