Posprzątają cmentarz żydowski
W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna akcja sprzątania zduńskowolskiego kircholu. Ma ona związek ze zbliżającym się dniem otwartym cmentarza żydowskiego, który zaplanowano na 24 sierpnia. Do akcji przyłączyć może się każdy.
Na zduńskowolskim kircholu znajduje się masowa mogiła kilkuset żydów zamordowanych zarówno na jego terenie, jak i jeszcze w getcie. W 2010 roku obiekt został wpisany na listę zabytków. Zabytkowa nekropolia co roku wymaga prac porządkowych. Konieczne jest skoszenie trawy, wyniesienie śmieci, czy wyczyszczenie macew. W ubiegłym roku społeczna akcja sprzątania cmentarza żydowskiego odbyła się po raz pierwszy. Na apel organizatorów odpowiedziało sporo mieszkańców regionu.
- Odezw był bardzo szeroki. Przyjechało sporo osób, mieliśmy nawet gości z Sieradza. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Liczę, że w tym roku również tak będzie. Tego typu prace porządkowe trzeba wykonywać regularnie. Są one niezbędne, żeby utrzymać ten zabytek w należytym stanie - zaznacza Jakub Pawelec, jeden z inicjatorów akcji.
Początek sprzątania cmentarza zaplanowano na godz. 10. Chętni proszeni są o zabranie ze sobą rękawiczek oraz wygodnego obuwia.
Więcej informacji
Wójt Gminy Zduńska Wola Antoni Wujda z wotum zaufania i absolutorium
Dzisiaj, 10:59:26
Podczas XXX sesji Rady Gminy Zduńska Wola radni udzielili wójtowi Gminy Zduńska Wola Antoniemu Wujdzie wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. W obu głosowaniach radni byli jednomyślni.
Cudzoziemiec wpadł podczas akcji Trzeźwość
Dzisiaj, 10:25:37
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sieradzu w ramach działań "Trzeźwość" zatrzymali obywatela Uzbekistanu. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Komentarze
Nie dołączę się - zamiast "dziekuję" mogę usłyszeć oskarżenie o świętokractwo!
Powiecie, że ich tu nie ma? Ogłoście, że są do odebrania kamienice i place to się zgłoszą.