Cudzoziemiec wpadł podczas akcji Trzeźwość
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sieradzu w ramach działań "Trzeźwość" zatrzymali obywatela Uzbekistanu. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Bilans ostatnich powiatowych działań "Trzeźwość" prowadzonych przez policjantów sieradzkiej drogówki to 522 kierujących przebadanych na zawartość alkoholu. Wśród nich był kierowca Volkswagena zatrzymany do kontroli drogowej 22.06.2026 roku około godziny 6.50 w miejscowości Wróblew.
Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-letni obywatel Uzbekistanu miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych bazach okazało się również, że posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.
Mając na uwadze ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu wystąpili do Placówki Straży Granicznej w Łodzi z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju pochodzenia.
Policja konsekwentnie reaguje na przypadki łamania prawa przez osoby, których zachowanie stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców pozostaje jednym z priorytetów działań funkcjonariuszy, dlatego tego typu działania będą cyklicznie prowadzone w najbliższym czasie.
Więcej informacji
Wójt Gminy Zduńska Wola Antoni Wujda z wotum zaufania i absolutorium
Dzisiaj, 10:59:26
Podczas XXX sesji Rady Gminy Zduńska Wola radni udzielili wójtowi Gminy Zduńska Wola Antoniemu Wujdzie wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. W obu głosowaniach radni byli jednomyślni.
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Dodaj komentarz