Architekci na start
Wszystko wskazuje na to, że niebawem wypięknieje dworzec kolejowy w Zduńskiej Woli. Miasto na początku roku za darmo przejęło od PKP budynek wraz z działką. Teraz magistrat ogłosił konkurs dla architektów na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej wraz z zagospodarowaniem terenów wokół.
- Chcemy ten teren ożywić, pozyskać w konkursie najbardziej kreatywne koncepcje. Dwie najlepsze zostaną poddane ocenie mieszkańców i to oni zdecydują o ostatecznym kształcie projektu - zaznacza wiceprezydent Paweł Jegier - Ta decyzja o przejęciu dworca była podyktowana również rozmowami z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi w zakresie możliwości pozyskania środków zewnętrznych na przebudowę dworca. Wiąże się to z projektem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Urząd Marszałkowski wysyła do nas takie sygnały, że chciałby, żeby ta linia była taką modelową, przy okazji nasz dworzec też. Chcielibyśmy stworzyć tam takie centrum przesiadkowe, które byłoby dobrym przykładem funkcjonowania ŁKA. Jest to bardzo atrakcyjny teren i liczę, że uda się go ożywić i będzie stanowił taką prawdziwą bramę do miasta, której nie będziemy musieli się wstydzić, szczególnie, że jesteśmy miastem z tradycjami kolejarskimi - dodaje wiceprezydent Jegier.
Do 7 lipca architekci mają czas na zgłoszenie swojego udziału w konkursie. Z kolei już same projekty trzeba będzie złożyć w urzędzie do 18 sierpnia. 3 najlepsze prace otrzymają nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce przewidziano 25 tys. zł nagrody, za drugie 20 tys. zł, a trzecie 14 tys. zł.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Dzisiaj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Dzisiaj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze
PS. Błagam, tylko nie róbcie dworca w szkle, już jedna szklarnia na miasto wystarczy - dajcie tutaj porządną, czerwoną cegłę i dużo zieleni!