Będzie raj nie tylko dla dla żeglarzy
Dosłownie na dniach otwarta zostanie nowoczesna marina żeglarska w Ostrowie Warckim. - To jednak nie koniec inwestycji nad zalewem Jeziorsko. Liczymy na więcej na naszym terenie - podkreślał niedawno w radiowej Posesji Sławomir Janczak, zastępca burmistrza Warty.
Jak mówią włodarze tej gminy zbiornik Jeziorsko ma się w końcu stać magnesem dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek nad wodą. I nie dotyczy to tylko żeglarzy. Z powodzeniem będzie tam można rozwijać inne formy rekreacji. Gmina ma w rejonie stanicy ponad 20 ha terenu, na którym po podzieleniu na mniejsze działki z powodzeniem będzie można budować hotele, czy restauracje. To inwestycyjna propozycja lokalnego samorządu z myślą o prywatnym biznesie. Już dziś wiadomo, że Ostrów może się też stać atrakcyjnym miejscem dla miłośników narciarstwa wodnego. Ma tam bowiem powstać niezbędna do tego infrastruktura.
Do Ostrowa Warckiego swoją bazę szkoleniową chce ponadto przenieść z Zasp Miłkowskich straż pożarna. Niewykluczone, że w sąsiedztwie mariny swój duży ośrodek postawi Związek Harcerstwa Polskiego. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie.
Kto będzie chciał zobaczyć jak wygląda marina w Ostrowie Warckim będzie to mógł z powodzeniem zrobić już w połowie lipca b.r. Po raz pierwszy to miejsce będzie bazą corocznych regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko. Co ciekawe, w ramach dwuletniego projektu budowy marki gminy Warta regatom będzie towarzyszył festiwal piosenki żeglarskiej. W tym roku będzie można posłuchać m.in. Mechaników Szanty. Do tego wydarzenia nad Jeziorskiem będziemy jeszcze szczegółowo wracali.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Dzisiaj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Dzisiaj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze
a nie dopiero po fakcje !