17.03.2024 17:17:32

Sumo na medal

Kolejne medale klubu ULKS „28” Włyń na mistrzostwach Polski w sumo. Justyna Komza zdobyła dwa złota, Karolina Lewicka złoto i srebro, a na najniższym stopniu podium stała Karolina Marczak. Zawody odbywały się w Siedlcach.

(fot. Paweł Pawełczyk)

Komza triumfowała w wadze do 50 kg zarówno wśród juniorów, jak i młodzieżowców. W młodszej grupie wiekowej złoty medal wywalczyła Lewicka, która druga była wśród młodzieżowców. Ta zawodniczka rywalizowała w wadze do 55 kg. Marczak startowała wyłącznie w grupie młodzieżowców i w kategorii do 65 kg zajęła trzecią lokatę. Trenerem sumitek jest Paweł Pawełczyk.