25.02.2024 19:32:46

Aleks Pakuła z kompletem medali

Kolejny międzynarodowy sukces Aleksa Pakuły (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Wychowanek KTS-u Sieradz zdobył trzy medale na zawodach Europe Youth Series Croatia Open w tenisie stołowym. Impreza odbyła się w chorwackim Osijeku, a zawodnik z naszego regionu wywalczył złoto, srebro i brąz.

(fot. Facebook: Bogdan Pakuła)

Pakuła startował w kategorii wiekowej U15. W grze pojedynczej dotarł aż do finału, gdzie przegrał ze swoim rodakiem Samuelem Michną 1:3. Wychowanek KTS-u wygrał pierwszą partię 11:6, ale w następnych lepszy był rywal. Michna zwyciężył 11:8, 11:8 i 13:11. W rozgrywkach grupowych Pakuła nie przegrał choćby seta. Pokonał zawodników z Niemiec, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Następnie w fazie pucharowej ograł Czecha Ondreja Moravka 3:0. Dopiero w 1/8 stracił pierwszego seta w starciu z Włochem Nicholasem Famą. To spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, podobnie jak ćwierćfinał z Niemcem Ivo Quettem. W półfinale Pakuła w trzech setach pokonał zawodnika z Rumunii Roberta Alexandru Istrate.

W turnieju drużynowym Polska z Pakułą w składzie zdobyła złoty medal. W finale Biało-Czerwoni wygrali z Rumunią 5:2. Po drodze Pakuła stoczył jedenaście pojedynków i we wszystkich zwyciężył.

Turniej gry podwójnej Pakuła zakończył z brązowym medalem. Aleks startował w parze z Michną. Polacy zatrzymali się dopiero w półfinale, gdzie ulegli Rumunom 1:3.

Od początku tego roku Pakuła zdobył już sześć medali na międzynarodowych zawodach. Wcześniej stawał na podium w Austrii i Tunezji.