10.02.2024 11:09:16

Hanna Piątkowska z medalem mistrzostw Polski

Kolejny sukces sprinterki LKS-u MOSiR Sieradz. We Wrocławiu Hanna Piątkowska zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegu na 60 metrów. Trenerami zawodniczki są Marcin GabrysiakAleksandra Kociołek-Kaczmarek.

(fot. Facebook: LKS MOSiR Sieradz Lekkoatletyka)

W finale Piątkowska poprawiła rekord życiowy wynikiem 7.71 s. (poprzednia życiówka wynosiła 7.79). Wygrała Oliwia Kasprzak (WLKS Wrocław – 7.48), druga była Maja Woźniak (LKS Vectra Włocławek – 7.62). Dodajmy, że sieradzanka była najszybsza w swoim roczniku. Zawodniczki z pierwszego i drugiego miejsca są o rok starsze.

W eliminacjach Piątkowska również miała trzeci wynik – 7.80. Dla sprinterki z naszego regionu to pierwszy medal halowych mistrzostw Polski. Rok temu na otwartym stadionie w kategorii młodziczek miała srebro na 100 m i brąz na 300 m.

We Wrocławiu startowali też zawodnicy PARK-u Zduńska Wola. Oto ich wyniki:

• Natalia Makówka (skok wzwyż U20 – 7. miejsce, 1.59 m - rekord życiowy; trójskok U20 - 11. miejsce, 10.77 m - rekord życiowy)
  • Jędrzej Kotowski (trójskok U20 – 10. miejsce, 12.81 m)
  • Antonina Czachorowska (600 m U18 – 12. miejsce. Eliminacje - 1:39.27, Finał B – 1:40.82)
  • Amelia Sobieraj (300 m U18 – 21. miejsce, 42.51)