06.01.2024 20:49:49

Zaciekły pojedynek z liderem

Tubądzin Volley MOSiR Sieradz był blisko sprawienia sporej niespodzianki. W meczu 14. kolejki siatkarskiej II ligi przegrał we własnej hali z Aniołami Toruń 2:3 (25:22, 21:25, 26:24, 17:25, 13:15). Dla niepokonanego w tym sezonie lidera był to dopiero drugi mecz rozstrzygnięty w tie-breaku.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie i prowadzili 5:1. Kilkupunktowa przewaga utrzymywała się już do końca seta. Przy stanie 24:19 sieradzanie mieli piłki setowe. Wówczas rywale zdobyli trzy punkty pod rząd, ale już w kolejnej akcji Tubądzin Volley skutecznie zagrał w ataku i ostatecznie zwyciężył 25:22.

Zupełnie inaczej wyglądał początek kolejnej partii. Lider z Torunia zaczął od prowadzenia 4:0. O przerwę poprosił wtedy trener Patryk Spychała i potem to gospodarze zdobyli trzy punkty z rzędu. Wraz z upływem kolejnych minut, to sieradzanie zaczęli lepiej grać i wyszli na prowadzenie – 10:7. Tym razem o przerwę poprosił trener gości. Anioły znów miały przewagę – 12:11 i w kolejnych akcjach obie drużyny toczyły wyrównany bój. W końcu to lider zaczął odjeżdżać i miał już cztery punkty przewagi – 21:17. Partia zakończyła się wygraną torunian 25:21.

Przez większość trzeciego seta to Anioły miały kilkupunktową przewagę. Pod koniec to się zmieniło i sieradzanie doprowadzili do remisu 22:22. O losach tej partii zadecydowała gra na przewagi. Przy stanie 24:24 skutecznie zaatakował Bartosz Łazarowicz, który w następnej akcji znów zdobył punkt i dał swojej drużynie zwycięstwo w secie numer trzy. Dopiero drugi raz w tym sezonie Anioły przegrały w jednym meczu dwa sety.

W czwartej partii goście nie dali już sobie wyrwać wysokiego prowadzenia i zwyciężyli do 17. O zwycięstwie miał zatem rozstrzygnąć piąty set. Dla Tubądzina Volley był to czwarty tie-break w tym sezonie. Wszystkie poprzednie zakończył z porażką.

Początek piątej partii należał do gospodarzy. Niestety Anioły okazały się skuteczniejsze w końcówce i przy stanie 12:12 wyszły na prowadzenie. Po zaciętym spotkaniu mecz zakończył się wynikiem 15:13. Tym samym zespół z Torunia pozostał niepokonany w lidze.

Wyjściowy skład Tubądzina Volley: Smyrski, Rajchelt, Łazarowicz, Waśkowski, Makowski, Kosz

Rezerwowi: Kozielski, Szymczak, Wroniecki, Małecki, Piechociński, Pędzik, Leśnik, Jędrasik