14.08.2019 20:33:04

Inauguracja dla Warty

Za nami 1. kolejka piłkarskiej IV ligi. W derbach regionu Warta Sieradz wygrała z Pogonią Zduńska Wola 3:1. Jutrzenka Warta przegrała na swoim boisku z Andrespolią Wiśniowa Góra 1:2.

Spotkanie derbowe rozpoczęło się pod dyktando Warty, która szczególnie groźna była ze stałych fragmentów gry. I to właśnie z tego elementu padła pierwsza bramka. W 12 minucie sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Łukasz Mitek. Prowadzenie sieradzan nie trwało długo. Niecałe 10 minut później Adrian Budka otrzymał podanie od Dawida Sarafińskiego i płaskim strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera gospodarzy. Kolejne minuty należały do podopiecznych Piotra Morawskiego, ale w pierwszej połowie nie padła już żadna bramka. Na uwagę zasługuje dobra postawa bramkarza Pogoni, Artura Melona, który wybronił strzały Mateusza JaworskiegoAdama Patory. Pogoń przede wszystkim starała się grać z kontry. Na drodze ofensywnych graczy gości stali jednak obrońcy sieradzkiej Warty.

Na początku drugiej połowy nieco zmienił się obraz gry. Zduńskowolanie zaczęli więcej rozgrywać i kilka razy weszli w pole karne Warty. Gospodarze także stwarzali okazje, takie jak choćby strzał Patory, który minimalnie minął lewy słupek bramkarza. W tej wyrównanej walce skuteczniejsi byli sieradzanie. W 68 minucie gola wyjątkowej urody zdobył Michał Sitarz. Po tej bramce Warta ponownie przejęła inicjatywę. W doliczonym czasie gry ostatnie trafienie w meczu zdobył Przemysław Nawrocki, który przechytrzył w polu karnym obrońców Pogoni i z bliska pokonał Melona

Warta Sieradz - Pogoń Zduńska Wola 3:1 (1:1):
1:0 - Mitek (12')
1:1 - Budka (21')
2:1 - Sitarz (68')
3:1 - Nawrocki (90+3')

Skład Warty: Mielcarz - Pawlak, Sitarz, Filipiak (73' Bartłoszewski), Pluta (46' Nawrocki) - Mitek, Chojecki (78' Płaneta), Szulc (58' Brochocki), Zasada - Jaworski (46' Owczarek), Patora (89' Zwoliński)

Skład Pogoni: Melon - Wolny, Szarpak (ż), Sławiński (77' Konieczny), Chmielewski - Retkowski, Broź, Pęciak, Budka - Smolarek, Sarafiński

Swój pierwszy mecz w sezonie rozegrał także beniaminek, Jutrzenka Warta. Gospodarze objęli prowadzenie w 22 minucie. Gola zdobył Piotr Burski. Andrespolia wyrównała na początku drugiej połowy, a to za sprawą Damiana Kopy. Niestety kolejny akord zagrali goście i na 1:2 strzelił Sebastian Radzio. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie w Warcie.

Jutrzenka Warta - Andrespolia Wiśniowa Góra 1:2 (1:0):
1:0 - Burski (22')
1:1 - Kopa (51')
1:2 - Radzio (75')

Skład Jutrzenki: Chachuła - Swędrowski, Bednarek, Młynarski, Pawlak - Woźniak, Dudek, P. Kobierski, Młynarczyk - Burski, M. Kobierski

17.Pelikan II Łowicz: 0

W następnej kolejce Pogoń zagra u siebie z Jutrzenką. Warta na wyjeździe zmierzy się z Nerem Poddębice. Te spotkania odbędą się w sobotę. Sieradzanie zagrają o 15:00, a Pogoń z Jutrzenką o 17:00.