18.05.2019 21:39:04

Trzy bramki, które rozbiły Zjednocznych

Warta Sieradz wygrała ze Zjednoczonymi Stryków 3:1 w meczu 29.kolejki IV ligi. Bohaterami gospodarzy zostali: Mateusz JaworskiDawid Przezak.

Do przerwy nie padła ani jedna bramka. Gorąco pod polem karnym Warty było pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Przemysław Kazimierczak został zmuszony do interwencji. Lepszą sytuację miała jednak Warta. Tuż przed przerwą Adam Patora strzelił z dwóch metrów do bramki gości. Refleksem popisał się jednak golkiper gości.

W 56 minucie bliski gola był Łukasz Chojecki. Zawodnik Warty uderzył z rzutu wolnego, piłka przeleciała nad murem i minimalnie minęła bramkę przeciwnika. Gospodarze dopięli swego w 71 minucie. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Dawid Przezak, który dobijał po obronie Kamila Tyburskiego. Radość Warty nie trwała długo. W 77 minucie w swoim polu karnym faulował Kazimierczak, po czym sędzie podyktował rzut karny. Gola z jedenastu metrów zdobył kapitan Zjednoczonych, Tomasz Lenart. Podrażniona Warta poszła do przodu i przełożyło się to na kolejną bramkę dla sieradzan. W 82 minucie ładne dośrodkowanie otrzymał Mateusz Jaworski. Gracz sieradzkiej Warty uderzył z pierwszej piłki i z kilku metrów pokonał golkipera gości. Chwilę później ten sam zawodnik zdobył swoją drugą bramkę. Jaworski otrzymał podanie od Przezaka i w sytuacji sam na sam, skutecznie przelobował bramkarza.

W następnej kolejce Warta zagra na wyjeździe z ostatnią w lidze, Stalą Niewiadów. W ligowej tabeli sieradzanie zajmują 2.miejsce i mają 3 punkty straty do RKS-u Radomsko.

Warta Sieradz - Zjednoczeni Stryków 3:1 (0:0)
1:0 - Dawid Przezak (71')
1:1 - Tomasz Lenart (77')
2:1 - Mateusz Jaworski (82')
3:1 - Mateusz Jaworski (84')

Skład Warty: Kazimierczak (ż) - Pawlak, Bartłoszewski, Sitarz, Szulc (46'Składowski) - Płaneta (4'Zawodziński - ), Jaworski, Kacela, Patora (88'Pluta)- Chojecki, Nawrocki (56'Przezak)