08.05.2019 22:13:29

Trzecioligowiec za mocny dla Warty

W ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski, Warta Sieradz przegrała u siebie z Pelikanem Łowicz 1:3.

Pierwsza bramka padła w 17 minucie. Gola na 1:0 strzelił Michał Wrzesiński. Warta mogła wyrównać 10 minut później. Sieradzanie otrzymali rzut karny, niestety Mariusz Zawodziński strzelił słabo i bramkarz Pelikana odbił piłkę. Pod koniec pierwszej połowy goście zdobyli jeszcze bramkę na 2:0. Michał Żółtowski wszedł w pole karne Warty i z ostrego kąta pokonał Macieja Mielcarza.

Początek drugiej połowy dał światełko nadziei sieradzkiej Warcie. Już po minucie gry bramkę kontaktową zdobył Marcin Kacela. Niestety to było na tyle, jeśli chodzi o trafienia Warty. Ostatnią bramkę w meczu strzelił Maciej Kaczorowski.

Pelikan gra w III lidze, gdzie zajmuje 10.miejsce. Warta jest wiceliderem IV ligi.

Warta Sieradz - Pelikan Łowicz 1:3 (0:2):
0:1 - Wrzesiński (17')
0:2 - Żółtowski (44')
1:2 - Kacela (46')
1:3 - Kaczorowski (62')

Wyjściowy skład Warty: Mielcarz - Bartłoszewski, Pluta, Zasada, Ubycha, Kacela, Szulc, Szafrański, Jaworski - Zawodziński, Przezak

Komentarzy: 12

baja bongo 10.05.2019 22:26:18
nic z tego nie bedzie rozwiazac kopaczy pieniadze na lekkoatletyke
Amator 09.05.2019 13:39:50
Rozwalają mnie te teksty , że 16 kibiców jest środek tygodnia póżna godzina i na dodatek gra liga mistrzów , to co ma być 10 tysięcy ludzi jak na ekstraklasę przychodzi po 2 tysiące.Klub nie utrzymuje się ze sprzedaży biletów więc może być 1 kibic i bedzie dobrze.Całkowicie zgadzam się z Xxx kumasz chłopie o co chodzi , bo reszta , to banda dyletantów.
Kierownik pielgrzymki 09.05.2019 13:36:14
Ten mecz pokazuje tez inna smutna prawde: nie mamy lawki i chyba trenera na 3 lige, gdyby przypadkiem udalo sie awansowac. Wiec sa dwie opcje: albo znaczaco sie wzmacniamy albo siedzimy w 4 lidze 100 lat... Nie ma innej drogi. Ile mozna jechac na farcie? Liczyc ciagle, ze inni nam pomoga awansowac (Pogon Zd.Wola) ? Nawet jesli Pogon wygra z Rks, to co nam to da jesli znow np.zremisujemy ze Strykowem albo w Wisniowej Gorze.... A to dopiero 4 liga! Gdzie Legia II? Polonia Warszawa? Sokol Ostroda? Legionova? Pelikan ? Sokol? Lechia? Chyba kazdy zna odpowiedz...
Kierownik pielgrzymki 09.05.2019 13:08:45
Dlaczego nie ma jeszcze komunikatu: "dymisja Pyrdola" ??
Wrukwiony kibic ! 09.05.2019 13:07:21
Pierwszy sklad to wszedl jak juz bylo po paczkach... To nie sa (z calym szacunkiem) Olimpiady Specjalne, ze kazdy ma wystapic i liczy sie sam udzial!! W sobote pauzujemy i powinien zagrac 1 sklad: Filipiak, Chojecki, od poczatku Pawlak, Planeta, Patora, Nawrocki !!!! A jesli nie traktowalismy PP na powaznie - to trzeba bylo chlopakow z 2 wystawic ! Juniorzy tez pewnie by przegrali, ale zlapaliby cenne doswiadczenie !!!!
Jan 09.05.2019 11:15:13
Na trybunach może i 16 widzów ale za to III-ligowiec mógł zobaczyć stadion z prawdziwego zdarzenia.
Xxx 09.05.2019 08:31:15
Nie możemy mieć pretensji to osób które schodzą do 2 drużyny bo ta ma słabszy skład, oni nadal są w 1 warcie. Ludzie wy nawet nie wiecie co piszecie. Dał zmienników dlatego ze najważniejsza jest liga, a poza tym wszedł 1 skład i co zrobił? Nic, 100% sytuacje które każdy zawodnik by wykorzystał oni „kopali” ponad bramkę...
Bleble 09.05.2019 07:17:57
Widzow 16? Ale nie 16 tysiecy sponsorujacych brak awansu.. Murator sie wycofa i po zawodach..
Pan kibic 09.05.2019 06:41:06
Z czym do ludzi? I my chcemy awansowac?! A po co ? Zebysmy na koniec roku 2019 byli pierwszym spadkowiczem z 3 ligi?
kibic 08.05.2019 23:46:39
Powiem tak, jedyną okazją żeby w Sieradzu zobaczyć jakiś lepszy zespół z wyższej ligi potrzebne są wygrane w PP tak było od lat. Obecnie gramy na 5 poziomie rozgrywkowym. Tymczasem na dzisiejszy mecz wystawiamy drugi skład i pytam się dlaczego? Przecież to jest najzwyklejszy brak szacunku dla kibiców którzy dzisiaj w środku tygodnia przyszli na mecz. Wystarczyło wczoraj na stronie napisać że w środę odpuszczamy sobie grę w pucharach i wystawiamy Wartę II i zobaczymy co z tego wyjdzie. 5 zł za bilet tyłka nie urywa ale przypomina mi się powiedzenie " płacę nie wiele, ale odrobinę wymagam". Z całym szacunkiem dla chłopaków z drugiej drużyny (która jest naprawdę potrzebna) ale Warta II gra obecnie w B klasie i rozgrywki w PP zaczną dopiero w latem. Takie odpuszczanie meczu tylko zniechęca kibiców do odwiedzania stadionu.
ABC 08.05.2019 23:02:47
Dostali szansę zmiennicy i zawiedli wszyscy smutne, ale prawdziwe
Vtr 08.05.2019 22:44:37
Na trybunach 16 widzów.

Chmiel, Homer i Kaszmir szukają swoich nowych rodzin. Spójrzcie na ich zdjęcia, może któryś skradnie Wasze serca i znajdzie swój dom? Więcej o zwierzakach z Czartek w programie Na Cztery Łapy na naszej antenie o 14:15 opowie Patrycja Bednarek.

0

W niedzielę odbędzie się wyścig kolarski Gatta Prestige Race. Trasa przebiegać będzie przez Zduńską Wolą, Marzynek, Ptaszkowice, Pstrokonie, Zapolice, Strońsko i Beleń. Uwaga kierowcy! W związku z organizacją imprezy wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.