04.05.2019 19:09:29

Pogoń twardsza niż Stal

Piłkarze Pogoni Zduńska Wola przełamali fatalną serię i po raz pierwszy od września wygrali u siebie w lidze. W meczu 27.kolejki zduńskowolanie pokonali Stal Niewiadów 3:0.

Pogoń grała z zespołem, który w ligowej tabeli zajmuje ostatnie miejsce i w tym sezonie wygrał tylko dwa spotkania.

Od początku mecz był wyrównany. Jedna i druga drużyna stwarzała sytuacje, ale mało które faktycznie miały szansę powodzenia. Groźnie pod bramką Pogoni było w 28 minucie, kiedy to zawodnik Stali uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Świetną paradą popisał się jednak Jakub Piotrowski. Kilka minut później to Pogoń miała swoją okazję. Z rzutu rożnego dośrodkował Grzegorz Kaleta, a strzał głową oddał Adrian Budka. Tym razem jednak, to bramkarz gości dał próbkę swoich możliwości.

Początek drugiej połowy miał podobny przebieg, jak pierwszej. Żadna ze stron nie zyskała znaczącej przewagi. Stal stwarzała sytuacje, ale to Pogoń strzelała bramki. W 65 minucie gola po zamieszaniu w polu karnym zdobył Patryk Kaczmarek, a już 6 minut później podwyższył Kaleta. Stal miała świetną okazję, by zdobyć bramkę kontaktową. Golkiperowi Pogoni wyślizgnęła się piłka z rąk, przez co do pustej bramki strzelał zawodnik gości. Na szczęście obrońca Pogoni wybił piłkę tuż przed linią bramkową. Pod koniec meczu padła jeszcze jedna bramka dla Pogoni. Jej autorem był Witold Kubiak.

W następnej kolejce Pogoń zagra na wyjeździe z Ceramiką Opoczno. W ligowej tabeli piłkarze ze Zduńskiej Woli zajmują 13.miejsce.

Pogoń Zduńska Wola - Stal Niewiadów 3:0 (0:0)
1:0 - Kaczmarek (65')
2:0 - Kaleta (71')
3:0 – Kubiak (90’)

Skład Pogoni: Piotrowski - Swędrowski, Porada, Wolny, Adamski - Kaczmarek, Budka, Maliszewski, Kubiak - Kaleta (75’ Jaszczak), Konieczny