Grzegorz Schreiber marszałkiem województwa łódzkiego
Radni spotkali się na pierwszej sesji łódzkiego sejmiku w kadencji 2018-2023. Podczas niej zaprzysiężono radnych i wybrano prezydium sejmiku. Grzegorz Schreiber został nowym marszałkiem województwa łódzkiego.
W wyborach na przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego było dwoje kandydatów, Iwona Koperska z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marek Mazur z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
W głosowaniu wzięło udział 33 radnych, 17 głosów otrzymała Iwona Koperska i to właśnie ona objęła stanowisko przewodniczącej Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Wiceprzewodniczącymi zostali Zbigniew Linkowski, Krzysztof Ciebiada i Aneta Niedźwiecka, wszyscy troje z Prawa i Sprawiedliwości.
Na stanowisko marszałka, PiS zgłosił kandydaturę Grzegorza Schreibera, a kandydatką KO - PSL była Joanna Skrzydlewska, która przed samym głosowaniem wycofała swoją kandydaturę.
W głosowaniu wzięło udział 17 radnych z Prawa i Sprawiedliwości, natomiast radni Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego odmówili przyjęcia kart do głosowania. Swoją decyzję tłumaczyli tym, że nie mogą głosować, ponieważ nie znają kandydata.
Tym samym z ilością 17 głosów marszałkiem województwa łódzkiego został Grzegorz Schreiber.
Nowy marszałek województwa łódzkiego ma 57 lat i pochodzi z Bydgoszczy, a aktualnie mieszka w Warszawie . Był sekretarzem stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów od 2016 roku. Sprawował także funkcję wiceprezydenta Bydgoszczy, był tam też radnym oraz wiceprzewodniczącym sejmiku kujawsko-pomorskiego. Od 7 lat był posłem z okręgu wyborczego w Sieradzu.
Posłuchajcie pierwszego przemówienia nowego marszałka:
Podczas sesji ustalono także pensję jaka będzie otrzymywał Schreiber, wynagrodzenie będzie wynosiło 11 tys. 820 złotych brutto.
Wicemarszałkami zostali Zbigniew Ziemba i Grzegorza Wojciechowski. W głosowaniu ponownie wzięli udział radni z PiS, pozostali z KO i PSL odmówili głosowania.
Członkami zarządu województwa łódzkiego zostali Andrzej Górczyński i Robert Baryła.
Więcej informacji
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Nie ma zagrożenia dla spółki
Dzisiaj, 11:43:18
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało zastępcę wójta Gminy Bełchatów. Tomasz J. to również odwołany niedawno z tej funkcji przewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sieradzu.

Komentarze