23.09.2018 00:25:42

Szalona pogoń Warty. Pogoń bez szaleństwa

Warta Sieradz wygrała z Nerem Poddębice 4:3 w 9. kolejce IV ligi. Sieradzanie przegrywali dwiema bramkami, jednak zdołali odwrócić losy spotkania. Gorzej spisała się Pogoń Zduńska Wola, która przegrała u siebie ze Zjednoczonymi Stryków 0:1.

Warta źle rozpoczęła spotkanie. Już w trzeciej minucie goście strzelili z rzutu karnego. Wykonawcą jedenastki był Mikołaj Zwoliński. Poddębice stwarzały kolejne okazje. W 10. minucie gracz Ner-u trafił w poprzeczkę. Od 21. minuty Warta przegrywała już 2:0 po trafieniu Kamila Bartosa. Gospodarze zdołali zdobyć kontaktową bramkę jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Karnego wykorzystał Łukasz Mitek

Początek drugiej połowy także nie należał do sieradzan. W 49. minucie Igor Kania strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Poddębice prowadziły już 3:1 i wydawało się, że wyjadą z Sieradza z kompletem punktów. Warta zbliżyła się do remisu w 63. minucie. Bramkę zdobył Adrian FIlipiak. Kilka minut po tym trafieniu, ręką w polu karnym zagrał zawodnik Ner-u. Mitek wykorzystał swoją drugą jedenastkę i Warta mogła się cieszyć z doprowadzenia do remisu. Rozpędzona Warta zdołała wbić jeszcze jedną szpilę gościom. W 81. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Adam Patora

Zdecydowanie mniej emocji przyniósł mecz na stadionie Pogoni. Po raz kolejny zduńskowolanie zagrali poniżej oczekiwań. Zjednoczeni Stryków wygrali 1:0. Koszmarny błąd w defensywie Pogoni, wykorzystał w 26. minucie spotkania Rafał Serwaciński.

W tabeli IV ligi Warta zajmuje trzecie miejsce. Do lidera RKS Radomsko traci cztery punkty. Drugie KS Kutno wyprzedza sieradzan tylko o punkt. Pogoń jest dwunasta.

W następnej kolejce nasze drużyny zagrają na wyjeździe. Warta zmierzy się z Borutą Zgierz, a Pogoń ze Stalą Niewiadów.

Warta Sieradz - Ner Poddębice 4:3 (1:2)
0:1 – Mikołaj Zwoliński (3 min., rzut karny)
0:2 – Kamil Bartos (21 min.)
1:2 – Łukasz Mitek (33 min., rzut karny)
1:3 – Igor Kania (49 min.)
2:3 – Adrian Filipiak (61 min.)
3:3 – Łukasz Mitek (67 min., rzut karny)
4:3 – Adam Patora – (81 min.)

Pogoń Zduńska Wola - Zjednoczeni Stryków 0:1 (0:1)
0:1 - Rafał Serwaciński

Skład Warty: Kazimierczak - Filipiak, Sitarz, Mitek, Nawrocki (46' Jaworski)- Szulc (46' Patora), Zawodziński (75' Kacela),
Chojecki, Płaneta - Składowski (85' Szafrański), Przezak (90' Pluta)

Skład Pogoni: Ostrowski - Leszczyński, Krymarys, Wolny, Swędrowski - Kosmala, Budka, Kaczmarek, Jaszczak, Idzikowski - Mordo