18.04.2018 18:00:29

Warta wreszcie wygrywa!

W zaległym spotkaniu 18. kolejki III ligi Warta Sieradz pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0. Była to pierwsza wygrana sieradzan w rundzie wiosennej.

(fot. nasze.fm)

Po sobotnim remisie z Olimpią Zambrów w obozie Warty powiało optymizmem, ale czuć było również spory niedosyt. Nic dziwnego, że gospodarze przystąpili do dzisiejszego pojedynku z dużym animuszem. Pierwszy jednak groźnie zaatakował Świt. W 13. minucie bliski zdobycia bramki był Mateusz Dara, który uderzał głową na bramkę Mateusza Wlazłowskiego, na szczęście minimalnie niecelnie. Gospodarze atakowali coraz odważniej i zostali nagrodzeni golem w 22. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne futbolówkę strącił Grzegorz Kowalski i Warta mogła się cieszyć z prowadzenia. Gra podopiecznych Dariusza Bratkowskiego mogła się podobać, miejscowi byli aktywni i często gościli w polu karnym Świtu. W 42. minucie mocno z dystansu uderzał Patryk Klofik, ale w bramkę nie trafił.
Druga połowa przebiegała pod dyktando drużyny z Nowego Dworu, a Warta szukała swojej szansy w kontrataku. Dwukrotnie celnie z rzutów wolnych strzelał Łukasz Mitek, ale w obydwu przypadkach na posterunku był bramkarz gości Mateusz Prus. Świt najbliższy wyrównania był w 60. minucie po strzale Michała Stecia, po którym fantastyczna paradą popisał się Wlazłowski. Od 75. minuty sieradzanie musieli sobie radzić w dziesiątkę, bo po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Piotr Bartłoszewski. W ostatnich minutach groźnie uderzał wprowadzony po przerwie Marcin Kacela. Po nerwowej końcówce upragnione zwycięstwo Warty stało się faktem. Tym samym sieradzanie zainkasowali pierwszy komplet punktów w rundzie rewanżowej.

Warta Sieradz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0