Widzew górą w Sieradzu

Warta Sieradz uległa Widzewowi 0:2 w meczu 20. kolejki III ligi. Dla gospodarzy był to pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018.
Po dwóch przełożonych spotkaniach Warta wreszcie rozpoczęła rundę rewanżową i to od razu od spotkania z Widzewem. Goście wygrali 2:0 będąc zespołem lepszym, ale trenera Tomasza Kmiecika najbardziej zmartwił sposób, w jaki jego zespół stracił gole.
- Wróciły stare grzechy z poprzedniej rundy, znów popełniliśmy błędy prze stałych fragmentach gry - powiedział szkoleniowiec gospodarzy.
Warta straciła gola już w 7 minucie po rzucie rożnym, a strzelcem bramki był Dario Kristo. W miarę upływu czasu sieradzanie radzili sobie coraz lepiej i stworzyli sobie doskonałą okazję, której nie zakończył celnym strzałem Adrian Klepacz. To była najlepsza okazja gospodarzy w całym meczu. Tuż po przerwie nie popisali się obrońcy, którzy nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego. Ich niezdecydowanie wykorzystał Robert Demjan, który z bliska pokonał Maciej Mielcarza. Bramkarz Warty w drugiej połowie miał sporo pracy i jeszcze kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola.
Powiedzieli po meczu:
Franciszek Smuda (trener Widzewa)
Tomasz Kmiecik (trener Warty)
Warta Sieradz - Wodzew Łódź 0:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Dario Kristo (7')
0:2 Robert Demjan (48')
Warta: Mielcarz - Pawlak, Klepacz, Bany, Bartłoszewski - Sitarz, Płaneta (60' Mitek), Zawodziński, (71' Kacela - ż) Nowacki - Patora, Kobierski (60' Idzikowski)
Widzew: Wolański - Miller, Kostkowski (ż), Zieleniecki, Pigiel - Michalski (61' Mąka), Kazimierowicz (ż), Kristo, Zuziak (77' Przybylski) - Demjan, Stanek (61' Pieńkowski)
Więcej informacji
Piknik "Bezpieczne Wakacje" - MotoChallenge
Wczoraj, 21:07:54
Na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu odbył się organizowany przez Nasze Radio i Team50 Sieradz Piknik "Bezpieczne Wakacje". W trakcie imprezy odbyła się III runda zawodów sprawnościowych dla kierowców MotoChallenge.
Dobre starty na Monzie
Wczoraj, 16:57:16
Kolejne punkty Jana Przyrowskiego w Formule Regionalnej. Kierowca zespołu RPM startował na słynnym torze Autodromo Nazionale di Monza.
Włyń w kolorze złota
Wczoraj, 09:40:54
Sześć medali zdobyli reprezentanci klubu ULKS "28" Włyń na mistrzostwach Polski U13 i U15 w Ełku. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stała Hanna Kaźmierczak.
Komentarze