14.10.2017 20:21:01 (Aktualizacja: 14.10.2017 21:35:45)

Gatta odczarowała gliwicką bramkę

Na własnym parkiecie Gatta nie zwykła dzielić się punktami. W swoim pierwszym w tym sezonie meczu we własnej hali zduńskowolanie wygrali z Piastem Gliwice 3:2.

Przed meczem Wiceprezydent Zduńskiej Woli Elżbieta Szlachetka-Sikora wręczyła trenerom Gatty (Marcinowi Stanisławskiemu i Wojciechowi Sopurowi) listy gratulacyjne za zdobycie z drużyną Wicemistrzostwa Polski. Z kolei kapitan zespołu Igor Sobalczyk w imieniu kolegów podziękował za pracę w klubie jego byłemu prezesowi Andrzejowi Dąbrowskiemu.
Po wymianie uprzejmości zaczęła się prawdziwa sportowa walka. Z jednej strony Wicemistrzowie Polski, którzy jednak w tym sezonie jeszcze nie wygrali, z drugiej wicelider tabeli z kompletem dwóch zwycięstw i zerowym bilansem straconych goli. Mecz od początku był wyrównany i bardzo zacięty. Po kilku ostrych wejściach na parkiecie zaiskrzyło, ale gorąco zrobiło się w 18. minucie, kiedy po szóstym przewinieniu rzut karny przedłużony wykonywał Mariusz Milewski. Miles, jak zwykle uderzył bardzo mocno, ale Aleksander Waszka zdołał odbić piłkę. Co nie udało się ze stałego fragmentu, powiodło się z gry. Na 45 sekund przed końcem pierwszej połowy Daniel Krawczyk popisał się kapitalnym uderzeniem w okienko i tym razem Waszka był bezradny.
Zgodnie z oczekiwaniami po przerwie gospodarzom grało się już łatwiej. W 25. minucie prowadzenie podwyższył Michał Marciniak, a w 33. swoją drugą bramkę strzelił Daniel Krawczyk. Gliwiczanie nie zamierzali się jednak poddawać. W 35. minucie piłkę w okienku bramki Dariusza Słowińskiego zmieścił najlepszy strzelec Piasta Przemysław Dewucki. Strzelec gola chwilę później pojawił się na parkiecie w roli lotnego bramkarza. Gra w przewadze dała gościom gola w 38. minucie, a jego strzelcem był Brazylijczyk Coutinho. Po nerwowej końcówce Gatta utrzymała jednak jednobramkową przewagę do końca spotkania i wygrała po raz pierwszy w tym sezonie.

Gatta Active Zduńska Wola - Piast Gliwice 3:2 (1:0)

Bramki:
1:0 Daniel Krawczyk (20')
2:0 Michał Marciniak (25')
3:0 Daniel Krawczyk (33')
3:1 Przemysław Dewucki (35')
3:2 Gustawo Machado Coutinho (38')

Gatta: Słowiński (Miłosiński) - Stanisławski, Krawczyk, Marciniak, Szymczak - Olczak, Milewski, Sobalczyk, Och, Pautiak, Szypczyński

Piast: Waszka (Widuch) - Mirga, Dewucki, Bonifacio, Piskorz - Mnochy, Coutinho, Dubiel, Grecz, Bugański, Szadurski

eM
Komentarzy: 10

ezd 15.10.2017 15:14:26
Ogromne podziekowania dla Pana Witka Pawelskiego wlasciciela Gatty za to co zrobil dla nas zwyklych kibicow ze rok w rok trwa w tym ogladamy cos na najwyzszym poziomie Witek kochamy Cie
monika 15.10.2017 13:07:10
Widowisko pełne napięcia i emocji. Wiele niewykorzystanych sytuacji i długo wyczekiwana pierwsza bramka. W takich chwilach nawet CZAS staje w miejscu. Gatta-dziękuję, Szymek jeszcze raz gromkie STO LAT. Panie Mirga-więcej pokory życzę.
pikaczu 15.10.2017 08:09:14
Kiedy skonczy sie pokazywać majonezowe szaleństwo. Brawo dla Gatty.
Pabianiczanin 15.10.2017 07:30:14
Jeszcze dzis macie tenisa zazdrosc bierze Pabienice umieraja w sporcie
Pabianiczanin 15.10.2017 07:18:44
zostaje trzymac kciuki za wybudowanie nowej hali Gatta ma wielu zwolennikow w regionie przyjezdzam do was i zawsze sa emocje fantastyczny poziom i rzeczywiscie charakter
15.10.2017 01:32:49
Gatta jest niesamowita , wyjątkowa ,nikt ich nigdy w naszym regionie ,mieście nie zastąpi !!! Stanisławski chciał Pautiaka , średnio to widziałem ale widać ze mial racje ,Maksym jest świetny ,jeszcze bedzie mieszkał w Zdunskiej ,to świetny ruch , mimo problemów zdrowotnych nadal jesteśmy Wielcy ! mistrza może nie zdobędziemy bo Rekord chyba poza zasięgiem ale ten zespół przysporzy nam wiele emocji i radości !!! Jesteście niesamowici !!!
Suuuuper 14.10.2017 23:28:57
Na pewno trzeba pochwalic młodych.... debiut Maksyma trzeba ocenić moim zdaniem pozytywnie a nawet bardzo..na początku meczu można było zauważyć spięcie ale później z każdą minuta dawał wiele na prawdę fajnych podań oraz przechwytow.. Arek również zagrał fajny mecz... Tak więc wszystko fajnie, trochę martwi momentami gra w obronie... Ale z każdym meczem będzie coraz lepiej teraz już tylko od zwycięstwa do zwycięstwa... GATTA!!!!!!!
Słowiński 14.10.2017 21:34:31
dzisiaj / oprócz drużyny/ zaimponował mi serią bardzo celnych długich podań bezpośrednio od bramki co miało istotny wpływ na zagrożenie bramki przeciwnika.Skutecznie przyjmowano te podania przez atakujących gospodarzy i tym sposobem GATTA przez większa część spotkania dominowała w grze. To prawdopodobnie jeden ze sposobów na sukcesy GATTY.Pozycyjna gra była mniej efektywna. Dlatego potrzebny jest klej na nogach Krawca i jedziemy z następnymi.
We beer 14.10.2017 21:22:28
Można by napisać że zwycięzców się nie sądzi. Ale cóż Gatta jest znana z tego że uwielbia horrory i zamiast przekonywujacego zwycięstwa (a sytuacji było b. dużo) o 3 pkt musieliśmy walczyć do ostatniej sekundy. W meczu w którym drużyna ucznia - Stanisławskiego pokonała nauczyciela - Hirscha podtekstów przed i w trakcie meczu było mnóstwo. Zasłużenie wygrał zespół tego dnia lepszy, a wynik to najmniejszy wymiar kary dla Piasta.
ziomal 14.10.2017 20:53:29
gatta zawsze potwierdza charakter ktory kiedys mial Widzew niezwykle emocjujacy mecz a bramka profesora Krawczyka to juz kuriozum Gatta daje gwarancje wysokiego poziomu emocji i fantastycznych bramek Dziekujemy wam chlopaki

Rodzice i opiekunowie z województwa łódzkiego złożyli już ponad 190 tys. wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Wnioski można składać do końca czerwca, ale kto się pospieszy i zrobi to do końca kwietnia, uniknie przerwy w wypłacie świadczenia między okresami świadczeniowymi.

0

To była wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Dziś wyjątkową rocznicę urodzin obchodzi Pani Józefa Ćwiek.

1

Wczoraj w bibliotece powiatowej w Sieradzu odbyło się spotkanie z psychologiem zdrowia. Wykład Sebastiana Serafickiego "Podwójne standardy starzenia" przerodził się w żywą dyskusję z publicznością na temat różnic w aktywności kobiet i mężczyzn po ukończeniu kariery zawodowej i postrzeganiu siebie w czasie wieku dojrzałego.