12.08.2017 12:56:50

Porażka Warty w Aleksandrowie

W meczu II kolejki III ligi piłkarze Warty grali dziś w Aleksandrowie z Sokołem. Sieradzanie przegrali 1:2 i wciąż czekają na swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

(fot. Jacek Miedziński)

Na początku spotkania częściej przy piłce byli gospodarze, ale z czasem mecz zaczął się wyrównywać. Obydwa zespoły w pierwszej części stworzyły sobie sytuacje strzeleckie. Najgroźniej pod bramką Sokoła było w 33. minucie. Najpierw uderzał Mariusz Zawodziński, ale został wyblokowany, później strzelał Marcin Kobierski, ale na wysokości zadania stanął Michał Brudnicki. Chwilę później błąd jednego z obrońców stworzył okazję Wiktorowi Płanecie, ale gol dla Warty nie padł. Parę minut później dwukrotnie przed szansą stanął Aleksander Ślęzak, na posterunku był jednak Maciej Mielcarz, który obronił pierwsze uderzenie, a drugie poszybowało nad poprzeczką. Przed przerwą wynik mógł otworzyć Michał Sitarz, ale jego uderzenie głową obronił Brudnicki. Tuż przed końcem próbował jeszcze Płaneta, piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i mogła zmylić bramkarza gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bez goli.
Pierwsza bramka w dzisiejszym spotkaniu padła w 60 minucie. Po składnej akcji gospodarzy piłkę w polu karnym otrzymał Kamil Żylski, który celnym strzałem pokonał Mielcarza. Chwilę później znów było groźnie pod bramką Warty, ale na szczęście kontry celnym strzałem nie zakończył Łukasz Marciniak. Na wydarzenia boiskowe natychmiast zareagował trener Łukasz Markiewicz, wprowadzając na murawę drugiego napastnika - Dominika Cukiernika (zmienił Michała Sitarza). W 70. minucie nastąpiła podwójna zmiana, na boisku pojawili się: Jakub Szulc i Jarosław Szyc, zastępując Wiktora Płanetę i Marcina Kacelę. Niestety, w 74 minucie goście prowadzili już 2:0 po kolejnej zespołowej akcji, którą zakończył uderzeniem z ok. 15 metrów Marciniak. W samej końcówce mieliśmy jeszcze dużo emocji. Już w doliczonym czasie gry po strzale Sebastiana Kobiery i interwencji Macieja Mielcarza piłka trafiła w słupek, a chwilę później padła bramka dla Warty. Z rzutu wolnego uderzał Mariusz Zawodziński, a skuteczną dobitką popisał się Dominik Cukiernik. Niestety, było już zbyt późno na strzelenie gola wyrównującego i trzy punkty zostały w Aleksandrowie.

Sokół Aleksandrów - Warta Sieradz 2:1 (0:0)

Bramki:
1:0 Kamil Żylski (60')
2:0 Łukasz Marciniak (74')
2:1 Dominik Cukiernik (90' +3)

Warta: Mielcarz - Swędrowski, Klepacz, Mitek, Pawlak - Sitarz (64' Cukiernik), Składowski (84' Łabędzki), Zawodziński, Płaneta (70' Szulc), Kacela (70' Szyc) - Kobierski

W następnej kolejce (sobota, 19 sierpnia) Warta zagra w Łodzi z Widzewem.