15.07.2017 20:11:10 (Aktualizacja: 15.07.2017 22:02:01)

Warta gra dalej! Stomil pokonany w serii rzutów karnych!

Pucharowa przygoda Warty trwa! Dziś w Warcie sieradzanie pokonali pierwszoligowy Stomil Olsztyn w serii rzutów karnych. Po 90 minutach i dogrywce nie padła żadan bramka.

Fantastyczny mecz, fantastyczne emocje! Warta pisze nowa pucharową historię, wygrywając dziś z wyżej notowanym rywalem, od którego wcale nie była gorsza. Poniżej najciekawsze akcje dzisiejszego spotkania, które rozegrano na stadionie Jutrzenki w Warcie:

Warta rozpoczęła w składzie:
Mielcarz - Swędrowski, Klepacz, Mitek, Pawlak - Sitarz, Płaneta, Szyc, Zawodziński - Kobierski, Cukiernik

7' rzut wolny dla Stomilu, piłkę sparował Maciej Mielcarz
8' rzut wolny dla Warty, piłka po strzale Mariusza Zawodzińskiego minimalnie minęła prawy słupek bramki Stomilu
15' Grzegorz Lech uderza z pierwszej piłki, broni Maciej Mielcarz
30' Ostre dośrodkowanie w pole bramkowe Marcina Ziemianna, łapie Mielcarz
31' Szansa dla Warty! Wiktor Płaneta strzelił mocno z 12 metrów, na posterunku był Piotr Skiba
36' faulowany Marcin Kobierski, przeciwnik dosłownie wskoczył mu na głowę, wyglądało to bardzo groźnie, ale nasz kapitan wraca do gry
Marcel Ziemiann ze Stomilu ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia faulu
45' ogromne zamieszanie pod bramką Stomilu, mamy rzut rożny, po nim uderzał Lukasz Mitek, ale jego strzał poszybował wysoko nad poprzeczką. To była ostatnia akcja pierwszej połowy
46' pierwsza akacja Stomilu po przerwie i bardzo groźnie uderzał Ziemiann, na szczęście obok słupka
55' Świetny strzał Dominika Cukiernika! Minimalnie niecelny
62' pierwsza zmiana w drużynie Warty, za Dominika Cukiernika wchodzi Krzysztof Składowski
71' Wrzutka w pole karne i Wiktor Płaneta stracił piłkę, ta jednak nie poszła w światło bramki
76' To mogła i powinna byc bramka, dla Stomilu, piłki zagranej wzdłuż linii bramkowej nie przeciął Tomasz Zahorski, na szczęście, bo przed nim była już tylko pusta bramka
82' kolejna zmiana w Warcie, za Jarosława Szyca na boisko wchodzi Marcin Kacela
85' piękna dwójkowa akcja! Kacela do Kobierskiego, a ten szukał długiego rogu bramki, strzał minimalnie niecelny
87' żółtą kartkę obejrzał Łukasz Mitek
90' żółta kartka dla Siemaszki za faul na Kobierskim
96' pierwsza zmiana w dogrywce, za Marcina Kobierskiego wchodzi Maciej Łabędzki
101' Zahorski strzela w boczną siatkę bramki Warty
105' Kacela odgrywa w polu karnym do Płanety, a ten strącił piłkę czubkiem buta, niestety za słabo
109' świetna interwencja Mielcarza po uderzeniu z woleja Wiktora Biedrzyckiego
KARNE! Dwa obronione strzały przez Macieja Mielcarza i 4:2 wygrywa Warta! Sieradzanie w I rundzie zagrają z Sandecją Nowy Sącz!

Warta Sieradz - Stomil Osztyn 0:0 (4:2 - k)

Rzuty karne:
1:0 Michał Sitarz
1:1 Grzegorz Lech
2:1 Mariusz Zawodziński
2:2 Tomasz Zahorski
3:2 Łukasz Mitek
3:2 Paweł Baranowski (broni Maciej Mielcarz)
3:2 Adrian Klepacz (broni Piotr Skiba)
3:2 Piotr Głowacki (broni Maciej Mielcarz)
4:2 Marcin Kacela

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Igor Biedrzycki, Wojciech Dziemidowicz - Marcel Ziemann, Wiktor Biedrzycki, Paweł Głowacki (56' Artur Siemaszko), Grzegorz Lech, Karol Żwir (60' Piotr Głowacki) - Tomasz Zahorski.

Warta Sieradz: Maciej Mielcarz - Rafał Swędrowski, Łukasz Mitek, Adrian Klepacz, Sylwester Pawlak - Jarosław Szyc (82' Marcin Kacela), Michał Sitarz, Mariusz Zawodziński, Wiktor Płaneta - Dominik Cukiernik (63' Krzysztof Składowski), Marcin Kobierski (97' Maciej Łabędzki).