21.06.2017 20:22:18 (Aktualizacja: 22.06.2017 13:08:57)

Puchar wojewódzki dla Warty! Teraz mecz ze Stomilem Olsztyn!

Piłkarze Warty pokonali w Aleksandrowie Łódzkim Unię Skierniewice 2:0 i po 12. latach wygrali finał wojewódzki rozgrywek Pucharu Polski. W pierwszej rundzie fazy krajowej biało-zieloni zmierzą się z I ligowym Stomilem Olsztyn.

Obydwie bramki dla Warty padły w drugiej połowie. Najpierw do siatki Unii trafił Marcin Kobierski, który chciał dośrodkować, ale piłka wpadła do bramki, a wynik ustalił w 90. minucie Bartosz Narożnik, który w sytuacji sam na sam pokonał Wojciecha Jaroszkę. Sieradzanie odebrali okazały puchar od Łódzkiego Związku Piłki Nożnej oraz czek na 30.000 zł. Sportową nagrodą jest dla biało-zielonych awans do fazy ogólnopolskiej Pucharu Polski. Przed meczem prezes Warty Tomasz Jóźwik wręczył pamiątkową koszulkę Piotrowi Kobierskiemu. Wychowanek klubu zdecydował, że po tym sezonie opuści Wartę.

Pierwsi groźne sytuacje stworzyli sobie gracze Unii, konkretnie Szymon Kiwała, który strzelał na bramkę Macieja Mielcarza w 11 i 14 minucie. W tym drugim przypadku nasz bramkarz popisał się świetną interwencją na refleks. Z czasem coraz groźniej atakowała Warta. Po stałych fragmentach gry strzelali: Michał Sitarz, Krzysztof Składowski i Marcin Kobierski. Do przerwy utrzymał się jednak wynik bezbramkowy.
Po zmianie stron fantastyczną akcją otworzył wynik kapitan Warty. Nasz napastnik atakował lewą stroną pola karnego i dośrodkował już prawie spod linii końcowej, ale piłka wylądowała w siatce. Po stracie bramki kilka groźnych sytuacji stworzyli sobie gracze ze Skierniewic. W 53. minucie strzelał Kamil Łojszczyk, w 63. minucie w sporym zamieszaniu w polu bramkowym piłkę złapał Mielcarz, a w 69. znów szczęścia próbował Łojszczyk. Warta nie rezygnował z podwyższenia wyniku i cel osiągnęła w 90. minucie. Wprowadzony na boisko w 81. minucie Bartosz Narożnik wbiegł w pole karne i ładnym strzałem pokonał Jaroszkę.
Warta zdobyła puchar wojewódzki po 12. latach i zagra ponownie w fazie ogólnopolskiej. Dodajmy, że na stadionie w Aleksandrowie zasiadła spora grupa kibiców Warty, którzy wspólnie z sympatykami Unii stworzyli na trybunach świetna atmosferę.

Znamy już rywala Warty w I rundzie rozgrywek krajowych. Będzie nim teoretycznie najsilniejszy rywal z możliwych, czyli 13 zespół I ligi Stomil Olsztyn. 15-16 lipca zagrają zwycięzcy pucharów wojewódzkich, drużyny z II ligi oraz pierwszoligowcy z miejsc 13-18.

Warta Sieradz - Unia Skierniewice 2:0 (0:0)

Bramki:
1:0 Marcin Kobierski (47')
2:0 Bartosz Narożnik (90')

Warta: Mielcarz - Bartłoszewski, Mitek, Sosnowski, Pawlak - Sitarz, Składowski, Zawodziński (81' Narożnik), Szyc, Płaneta (67' Kacela) - M.Kobierski (88' Łabędzki)