29.04.2017 18:57:24 (Aktualizacja: 29.04.2017 19:56:47)

Zwycięstwa Jutrzenki i Warty w IV lidze

W meczach 27. kolejki IV ligi: Jutrzenka pokonała u siebie Ceramikę Opoczno 2:1, a Warta wygrała w Zelowie z Włókniarzem 1:0. W klasie okręgowej MKS lepszy od wicelidera.

(fot. Lech Kulma)

Niesamowitą końcówkę miał mecz w Warcie, gdzie Jutrzenka podejmowała Ceramikę Opoczno. Do 90 minuty utrzymywał się remis 1:1, ale w doliczonym czasie gry do siatki gości trafił Rafał Różycki, który zapewnił swojej drużynie cenne zwycięstwo, na które Jutrzenka czekała od 19 marca. Wcześniej bramkę na 1:1 strzelił dla gospodarzy z rzutu karnego Mariusz Graczykowski.
Warta Sieradz zainkasowała kolejne punkty po golu Mikaela Idzikowskiego i spokojnie może się przygotowywać do środowego meczu na szczycie, w którym będzie podejmować drugą w tabeli Wartę Działoszyn.

Pozostałe wyniki 27. kolejki
Warta Działoszyn - GKS II Bełchatów 3:2
Ner Poddębice - Polonia Piotrków Trybunalski 5:2
Zawisza Pajęczno - Zawisza Rzgów 1:0
Zjednoczeni Stryków - KS Paradyż 2:2
Andrespolia Wiśniowa Góra - Omega Kleszczów 1:2
Mechanik Radomsko - Unia Skierniewice (nie odbył się ze względu na zły stan boiska)
Pilica Przedbórz - KS Kutno 2:4
Zjednoczeni Bełchatów - LKS Kwiatkowice (w niedzielę)

22. kolejka sieradzkiej klasy okręgowej

Czarni Rząśnia tracą dystans do prowadzącego w tabeli Orkana. Wprawdzie lider z Buczku w tej kolejce nie grał (mecz w Widawie się nie odbył), to jego przewaga nad Czarnymi nie zmalała. Lepszy od wicelidera okazał się w Zduńskiej Woli MKS, który przegrywał wprawdzie od 25. minuty po golu Mariusza Błaszczyka, ale wyrównał jeszcze przed przerwą za sprawą Dawida Kępniaka. Ten sam zawodnik strzelił bramkę na 2:1, a wynik ustalił już w doliczonym czasie Szymon Ratajczyk.
Szlagierowo zapowiada się środowy mecz w Zduńskiej Woli (boisko PMOS, 16:00), w którym MKS będzie podejmował drużynę z Błaszek. Piast traci do Czarnych tylko punkt, a w 22. kolejce pokonał pewnie Pogoń 5:2.

MKS Zduńska Wola - Czarni Rząśnia 3:1 (zdjęcia)
Piast Błaszki - Pogoń Zduńska Wola 5:2
MKS Zduńska Wola - Czarni Rząśnia 3:1
Victoria Szadek - LKS Kobierzycko 0:2
LZS Łaszew - LZS Brąszewice 0:1
Unia Sulmierzyce - WKS Wieluń 1:3