14.01.2017 19:53:26 (Aktualizacja: 16.01.2017 08:48:13)

Wygrana Gatty, Rekord utrzymał przewagę

W meczu 13. kolejki Futsal Ekstraklasy piłkarze Gatty pokonali Piasta Gliwice 5:3. Strata zduńskowolan do prowadzącego w tabeli Rekordu nadal wynosi 5 punktów.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wiadomo było, że dzisiejszy mecz nie będzie dla gospodarzy łatwy. Piast to niewygodny rywal dla Gatty, co udowodniło spotkanie z pierwszej rundy (2:2). Początek należał zdecydowanie do zduńskowolan, którzy po niespełna 8. minutach prowadzili 2:0. Ten wynik mógł się utrzymać do przerwy, jednak w 19. minucie po pechowym odbiciu piłki przez Marcina Stanisławskiego Piast zdobył kontaktową bramkę.
Po przerwie Mistrzowie Polski podwyższali prowadzenie, ale goście dwukrotnie odpowiadali golami, prowadzenie Gatty nie było więc bezpieczne. Ostatecznie po emocjonującym i szybkim spotkaniu zduńskowolanie odnieśli swoje drugie zwycięstwo w tym roku, a pierwsze przed własną publicznością. Kibice ze Zduńskiej Woli zobaczą swoich ulubieńców dopiero w marcu, Gattę czeka teraz seria spotkań wyjazdowych.

Gatta Active Zduńska Wola - Piast Gliwice 5:3 (2:1)