02.06.2016 19:18:42 (Aktualizacja: 02.06.2016 20:26:47)

Broń pokonana na raty

Piłkarze Warty i Broni Radom dokończyli dziś mecz 33. kolejki III ligi przerwany wczoraj w 40. minucie przez ulewę przy stanie 0:1. Dziś gospodarze po emocjonującej grze pokonali rywali 3:2.

(fot. nasze.fm)

Od samego początku Warta starała się nacisnąć na gości i jak najszybciej odrobić jednobramkową stratę. Ten cel udało się zrealizować w 54. minucie, kiedy po ładnym kontrataku gola strzelił Mikael Idzikowski. Broń nie pozostawała dłużna i również stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji, po jednej z nich Mateusz Wlazłowski sparował piłkę na słupek. Miejscowi cieszyli się z prowadzenie w 69. minucie, kiedy Pawła Młodzińskiego głową pokonał Tomasz Bogołębski. Końcówka była bardzo nerwowa. Radomianie strzelili bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego w 80. minucie i w Sieradzu zapachniało remisem. Na szczęście w 90. minucie faulowany w polu karnym Broni był Jarosław Szyc, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Marcin Kobierski. Warta pokonała Broń Radom 3:2 w ostatnim przed własną publicznością meczu w tym sezonie. Na pożegnanie z III ligą podopieczni Łukasza Markiewicza zagrają w sobotę w Działoszynie ze swoją imienniczką, natomiast w środę (8.06) czeka ich jeszcze finał wojewódzki Pucharu Polski z Lechią w Tomaszowie. Stawką meczu będzie 30 tys. zł. nagrody od PZPN i przepustka do rozgrywek ogólnopolskich.

UWAGA!
W poniedziałek o 18:00 w sali 113 sieradzkiego starostwa odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawce Członków i Sympatyków K.S. Warta.

Warta Sieradz - Broń Radom 3:2 (0:1)