26.05.2016 09:45:04 (Aktualizacja: 26.05.2016 10:05:54)

Piłkarze nie świętują

Wolny dzień w środku tygodnia wykorzystują piłkarze. Na dziś zaplanowano większość spotkań w niższych klasach rozgrywkowych. Wczoraj grała IV liga, niestety w meczu 33. kolejki przegrała Jutrzenka.

(fot. Małgorzata Gołębiowska)

Zespół z Warty zajmuje wprawdzie bezpieczną - piątą - lokatę w lidze, ale przewaga nad goniącymi go drużynami topnieje. Po spotkaniu w Rzgowie dystans do miejscowego Zawiszy zmniejszył się już do jednego punktu. Gospodarze wygrali bowiem w środę 2:1. Remis utrzymywał się do 90. minuty, co więcej, od 73. minuty podopieczni Marka Przybyła grali w przewadze, bo czerwoną kartkę obejrzał jeden z zawodników ze Rzgowa. Niestety, już w doliczonym czasie gry gospodarze trafili na 2:1 i w tabeli IV ligi są tuż za Juve. W niedzielę kolejny mecz, który Jutrzenka rozegra na własnym stadionie z Omegą Kleszczów (17:00).

Wczoraj swój kolejny mecz w lidze makroregionalnej rozegrali juniorzy młodsi Warty Sieradz. Podopieczni Łukasza Markiewicza ulegli w Pruszkowie Zniczowi 0:2, a w niedzielę zmierzą się u siebie z Legią Warszawa (15:00).