Desant z sukcesem!
Sieradzka Grupa Poetycka Desant wygrała Turniej Jednego Wiersza podczas I Zjazdu Grup Poetyckich Województwa Łódzkiego. Zjazd zorganizował Łódzki Dom Kultury. Desant doceniono za wysoki i co równie ważne wyrównany poziom prezentowanych wierszy.
Organizatorzy tego wydarzenia podkreślają, że tego rodzaju spotkań ludzi świata poezji ma być w regionie więcej. Mają być organizowane cyklicznie i w różnych miastach w regionie. W pierwszym zjeździe w Łodzi uczestniczyli przedstawiciele dziesięciu grup poetyckich, w tym sieradzkiego Desantu. W Turnieju Jednego Wiersza swoje dzieła czytali poeci. Jury, w skład którego weszli dr Hanna Prosnak (poetka, krytyk literacki), Maciej Robert (poeta, krytyk literacki i filmowy, dziennikarz) i Janusz Wiśnioch (aktor teatralny i filmowy), oceniało potem poziom każdej z grup na podstawie trzech najlepszych wierszy.
- Emocje były wielkie, ale ostatecznie uznano, że byłyśmy najlepsze. Członkowie jury podkreślali, że nasza grupa reprezentowała najwyższy poziom. Trzymałyśmy ponadto wyrównany poziom i to zdecydowało o naszej wygranej - mówią Joanna Chachuła i Paulina Zawieja z Desantu.
Jury rzeczywiście najwyżej oceniło wiersze Grupy Poetyckiej Desant z Sieradza. Drugie miejsce zajął Konstantynowski Klub Literacki Constans z Konstantynowa Łódzkiego, a dwa równorzędne trzecie miejsca Stowarzyszenie Literackie Ponad z Radomska i Grupa Literacka Abaton z Piotrkowa Trybunalskiego. Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały ponadto Twórcza Grupa Literacka Limeryk i Fundacja Camena z Łodzi.
Rozmowy z Joanną Chachułą i Pauliną Zawieją z Desantu będzie dziś można posłuchać na antenie Naszego Radia. Część pierwsza po godz. 15.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Wczoraj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Komentarze