01.04.2015 18:02:21 (Aktualizacja: 01.04.2015 18:02:21)

Warta przegrywa z Pelikanem

W meczu 21. kolejki III ligi Warta w Sieradzu przegrała z Pelikanem Łowicz 1:2. To już trzecia boiskowa porażka biało-zielonych z rzędu (przegraną z Lechią zweryfikowano jako walkower dla Warty).

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando gości. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka już po kwadransie gry mieli przynajmniej dwie doskonałe sytuacje bramkowe i 5 rzutów rożnych. Jednak pierwsi do siatki trafili gospodarze. W 20 minucie Jarosław Szyc dograł w polu karnym do niepilnowanego Mikaela Idzikowskiego, a ten mierzonym strzałem w długi róg pokonał Rafała Dawida. Pelikan przycisnął w końcówce pierwszej części, w 27 minucie strzał Kowalczyka z bliska fantastycznie obronił Kamil Adamek, ale w 40 minucie był już bezradny przy strzale napastnika z Łowicza. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.
W drugiej części gra ożywiła się w 60 minucie, kiedy obydwa zespoły zaczęły sobie stwarzać groźne sytuacje w polu karnym rywali. Adamek powstrzymał Damiana Kosiorka, a chwilę później dwukrotnie interweniował Dawid, najpierw przy strzale Szyca, a później Marcina Kobierskiego. Kapitan Warty był bliski zdobycia bramki w 69 minucie, kiedy ładnie poszedł na dobitkę po uderzeniu Łukasza Mitka, jednak naciskany przez Marcina Nowaka przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niewykorzystana sytuacja zemściła się już 4 minuty później. Do prostopadłej piłki doszedł Bartosz Narożnik i precyzyjnym strzałem pokonał dobrze dziś dysponowanego Adamka. Końcówka spotkania przebiegała w fatalnych warunkach atmosferycznych, przy zacinającym deszczu. Gospodarze do końca walczyli o remis, w ostatniej akcji meczu głową strzelał Lukasz Mitek, ale piłkę zdołał odbić Dawid.

Warta Sieradz - Pelikan Łowicz 1:2 (1:1)