08.08.2012 14:35:32
region

Koniec spekulacji, Warta i Pogoń nie spadają!

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, które zespoły zagrają w rozgrywkach III i IV ligi. Na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek wszystko wydaje się być jasne. Warta Sieradz zagra w III, a Pogoń Ekolog w IV lidze.

(fot. siedemdni)

Takiego zamieszania, jak przed rozpoczęciem sezonu 2012/2013 dawno nie było. Okazuje się, że końcowa tabela poprzedniego sezonu o niczym nie przesądza, bo przed startem nowego jeszcze wiele może sie zmienić. Te zmiany dotyczą bezpośrednio dwóch naszych potencjalnych spadkowiczów - Warty Sieradz (z III ligi) i Pogoni Ekolog Zduńska Wola (z IV ligi). Szansa dla Warty pojawiła się po wycofaniu z rozgrywek KS Piaseczno, kiedy nie było pewności, czy Włókniarz Zelów zdecyduje się na pozostanie w lidze. Gdy okazało się, że drużyna z Zelowa skorzysta z szansy i nie opuści trzecioligowych szeregów, otworzyła się jeszcze jedna szansa dla sieradzan. Chodzi tym razem o brak licencji na występy w III lidze dla Hutnika Warszawa. Korzystną dla sieradzkiej Warty decyzję potwierdza na swojej stronie Łódzki Związek Piłki Nożnej, który pisze: "... w związku z wycofaniem drużyny Hutnik Warszawa z rozgrywek III Ligi drużyna Warty Sieradz utrzymała się w tej klasie rozgrywkowej w sezonie 2012/2013. Biorąc pod uwagę okoliczność iż brak jest drużyn - spadkowiczów z IV Ligi ŁZPN postanowił wyłonić w drodze barażów jedną drużynę, która weźmie udział w rozgrywkach IV Ligi w sezonie 2012/2013. Uprawnionymi do udziału w meczach barażowych są drużyny, które zajęły najwyższe miejsca w tabelach końcowych Klas Okręgowych Seniorów i wyraziły zgodę na grę w IV Lidze". W tym wypadku drużyną z Sieradzkiej Klasy Okręgowej, którą obejmą w/w baraże są Czarni Rząśnia. Jednocześnie ŁZPN oficjalnie potwierdził informację, że Pogoń Ekolog Zduńska Wola pozostaje w IV lidze. Klub z ul. Łaskiej zajmie miejsce Włókniarza Zelów, który pozostanie w wyższej klasie rozgrywkowej.

Komentarze

koko gogo
24.12.2012 19:16:41
co za pogoń żle
Abudabii
21.08.2012 15:04:51
I po co to utrzymanie ? Skoro "Sieradzkie Orły" kopią się po czole w 3 lidze i myślę że by tak było również w 4 lidze.. Chcą włosy żelować ? Na imprezy jezdzić ? . Proszę bardzo ale my w Tej drużynie mamy talenty na miano LKS CHRZĄSTAWY!!!!
ciekawy
12.08.2012 13:23:22
można to wiedziec jakim dyscyplinom piłka nożna zabrała pieniądze.????
vicio
11.08.2012 12:35:33
A w regionie tak psioczycie na tzw. "warszawkę" :P

A to tylko dzięki nim się utrzymaliśmy :) Pozdrowienia ze stolicy :D

Panie Prezesie - do roboty, do roboty!!!
od lat
10.08.2012 22:57:43
Zrównania szans dla klubów miasta, bez faworyzowania klubu nieudaczników , działaczy nomenklatury, ludzi dla których celem jest bywanie wśród KIBICÓW !!!!! jest jedną z szans na rozwój sportu w tym mieście, pytanie: ile zarabiają wszyscy sportowcy tego miasta biorący udział w zawodach centralnych ( bez piłkarzy) tyle ile wywalczą w mitingach, startach i itp. nikt im nie płaci za przyjście na boisko i pokopanie szmacianki.. kiedyś bawiono się piłką dla przyjemności... popatrzcie kto w to gra, i kto to ogląda... a prezydent TO finansuje... dla rozwiania wszystkich domysłów, spekulacji, domniemywań i pomówień proponuję ujawnić finanse wszystkich klubów tego miasta.... dla zdrowia psychicznego podatników i kibiców.... ze sportowym pozdrowieniem
kibic
10.08.2012 08:39:23
bedzie trzeci spadek i trzeci awans w ciagu 3 lat . lubudubu lubududbu ....
kibic
10.08.2012 07:33:16
wstydu nie macie zabieracie kase innym dyscyplinom młodym wychowankom Sieradza którzy godnie reprezętują nasze miasto. inne miasta wycofują się z trzeciej ligi ale warta nie . a co tam bogatemu wszystko wolno. opamiętajcie się
gość
09.08.2012 11:30:53
miło było patrzeć na grę czy piłkarzy myjących się przy hydrancie? :P

maryś123
09.08.2012 10:09:12
zgadzam się dodałbym jeszcze służącego do noszenia sprzętu i kogoś do odwalania treningów o ile takowe ich obowiązują
Roman
09.08.2012 09:28:30
Żeby Warta znów nie spadła, a chłopaki dobrze grały, każdy z nich powinien dostawać co miesiąc co najmniej 12-13 tys. zł, tyle co prezydent albo starosta, tak aby nie musiał dziadować na żel do włosów czy szlugi, albo jeździć 15 letnim Golfym. Powinno go być stać na 3-4 letniego Golfa, może być po wypadku kolejowym, bo przecież do takiego starocia żaden lachon mu nie wsiądzie.
maryś123
09.08.2012 07:29:50
po co III liga z taką grą jak w ostatnim meczu z LKS Charłupią M.
najpierw niech nasze "GWIAZDORY" pokażą że coś potrafią a potem wyciągają ręce po kasę, pamiętam III ligę WARTY kiedy grali za obiad myli się po meczu przy zewnętrznym hydrancie gdzie stoi teraz altanka wtedy aż miło było popatrzeć na grę
kuba
08.08.2012 21:21:13
Czeski film ruskiego reżysera w polskim wykonaniu
Jarek
08.08.2012 16:32:28
Jak nie wykorZystali ? przecież na boisku się utrzymali tylko "dzieki" prezesowi spadli...
df
08.08.2012 16:25:39
a Kobi już odszedł, bo Warta spadła? hahahahha :) listonosze za piątke, wielcy piłkarze, a jak przychodzi co do czego to uciekają, niech ta Warta spadniee
ciastek
08.08.2012 16:13:51
Znowu Warcie się udało... Oby nie grali tak jak w tamtym sezonie. Bo tez dostali szanse i jej nie wykorzystali :P
arni
08.08.2012 15:35:07
No to czas na trzeci spadek z trzeciej ligi :)

Więcej informacji

region

Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku

Dzisiaj, 15:12:04

Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.

0
Zduńska Wola

Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki

Dzisiaj, 13:43:27

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.

6
region

Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki

Dzisiaj, 16:02:13

To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

0
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
23.06.2026 Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej w Zduńskiej Woli. Mówi o nim Katarzyna Biniaszczyk z KPP
22.06.2026 IV Charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
22.06.2026 Piknik Motoryzacyjny Bezpieczne Wakacje w Sieradzu
22.06.2026 Joanna Lisiecka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu
18.06.2026 Młodzież z Jagiellończyka na Erasmus+ w Finlandii

Co, gdzie, kiedy

23.06.2026
Wykład dr. Marka Urbańskiego "Młoty węgierskie z Niechmirowa"
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Młoty węgierskie z Niechmirowa (1350-1200 r.p.n.e.)
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
24.06.2026
Spotkanie z Lekarzem Marcinem Sowińskim
Kawiarnia Nasze Niebo w Mieście, Zduńska Wola ul. Łaska 88
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...