Mistrzostwa Sieradza w Tenisie
Na kortach MOSiR odbyły się Otwarte Mistrzostwa Sieradza w Tenisie Ziemnym o puchar Prezydenta Miasta. Turniej zorganizowali: Sieradzki Klub Tenisowy oraz miejscowy MOSiR. Do rywalizacji przystąpiło 40. zawodników z całego kraju.
Do Sieradza przyjechali tenisiści z Radomia, Łęczycy, Starachowic, Pabianic, Łodzi, Olsztyna, Skierniewic, Bełchatowa, Płocka, Piotrkowa Trybunalskiego, Wrocławia i Głowna. Nie mogło tez zabraknąć gospodarzy z Sieradza i Zduńskiej Woli. Dopisała nie tylko frekwencja, ale także pogoda, więc uczestnicy zawodów mogli zaprezentować swój najlepszy tenis. W poszczególnych kategoriach zwyciężali:
OPEN
FINAŁ
Piotr Jaros (Zduńska Wola) - Paweł Lewandowski (Zduńska Wola) 6:2, 6:1
Plus 40
FINAŁ
Jarosław Marczak (Sieradz) - Dariusz Kardaś (Olsztyn) 6:3, 7:6
MIEJSCA 3-4
Janusz Słomiński, Przemysław Nowakowski (obaj z Pabianic)
Plus 55
FINAŁ
Sławomir Drąg (Wrocław) - Stanisław Potrzebny (Sieradz) 7:5, 7:6
MIEJSCA 3-4
Stanisław Kalbarczyk (Radom), Włodzimierz Wasilewski (Skierniewice)
Zdjęcie główne (od lewej: Stanisław Potrzebny, Piotr Jaros, Paweł Lewandowski, Piotr Iszczek - sędzia główny)
Zdjęcie 1 ponieżej (od lewej: Piotr Iszczek, Dariusz Kardaś, Jarosław Marczak)
Zdjęcie 2 ponieżej (od lewej: Stanisław Potrzebny, Sławomir Drąg)
Udany międzynarodowy debiut
Sieradzanka Justyna Pająk(ŁKT Łódź) rozegrała pierwszy juniorski turniej zagraniczny z serii ITF na Litwie
w miejscowości Szawle (Siauliai "Mayor's Cup" 2011). W singlu, po rozegraniu trzech rund w eliminacjach, dotarła w turnieju głównym do ćwierćfinału, w którym uległa późniejszej finalistce reprezentantce Estonii Erice Hendsel 4:6, 4:6. W deblu natomiast wraz z koleżanką z klubu Magdaleną Fręch uległy dopiero w finale parze estońsko-litewskiej (Koonik - Mikulskyte) 2:6, 6:0, 3:6. Justyna spisała się w turnieju najlepiej spośród czterech Polek grających na Litwie. Teraz przed sieradzanką okres roztrenowania, a następnie obóz w Zakopanem przed sezonem zimowym.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.