Tenisiści rozpoczęli sezon
Na kortach sieradzkiego MOSiR-u odbyła się inauguracja sezonu tenisowego 2011. W Ogólnopolskim Turnieju Otwarcia Sezonu wystartowało 44 zawodników, w dwóch kategoriach wiekowych.
Sieradzki turniej o puchar dyrektora MOSiR-u zaliczany był do klasyfikacji ATP (Amatorski Tenis Polski). O punkty rankingowe w Sierazu walczyli zawodnicy z Chodzieży, Dębicy, Warszawy, Skierniewic,
Torunia, Pabianic, Łodzi, Sosnowca, Starachowic, Skarżyska Kamiennej, Łókowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Ostrowca Świętokrzyskiego. Nie mogło również zabraknąć tenisistów ze Zduńskiej Woli i Sieradza.
Wygrali faworyci, ale nie przyszlo im to łatwo. W kat. open triumfował Tomasz Moczek ze Skarżyska, który w finale pokonał Piotra Jarosa ze Zduńskiej Woli po zaciętej walce 7/6 6/4, przegrywając w tajbreku już 4-6 i 6-7. W kat. 50 + wygrał faworyt, rozstawiony z nr 1 Andrzej Bednarzz Chodzieży, pokonując w finele swojego kolegę również z Chodzieży Stanisława Małachowskiego 6/2 6/3. Stanisław Małachowski spędzil na sieradzkich kortach najwięcej czasu bowiem jego droga do finału była kręta, długa i wyboista. W pierwszej rundzie pokonal po prawie trzygodzinnym meczu Bogumiła Płuciennika 3/6 7/6 11/9, potem rozstawionego z nr 6 Mariana Moconia 6/1 6/2, następnie już pod wieczór po zacietej walce pokonał turniejową trójkę Janusza Słomińskiego z Pabianic 4/6 6/2 10/8. Następnego dnia rano ograł rozstawionego z nr 2 Waldemara Szmalca z Torunia 1/6 6/4 10/4 i dopiero w finale uległ Andrzejowi Bednarzowi.
Więkrzość zawodników zapowiedziała już start w najbliższym turnieju w Sieradzu z cyklu ATP w dniach 28-29 maja z okazji obchodów Dni Sieradza.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze