Sieradzanie ruszają na Wielką Wyprawę Maluchów
Start wyprawy jest zaplanowany na niedzielę z Wrocławia, ale już jutro o godz.11:00 z Sieradza wyruszy ekipa składająca się z lekarzy i kierowców rajdowych. - Jest to ogromna akcja charytatywna na kółkach - mówiła na antenie Naszego Radia 104,7 fm Agata Kołodziejczyk - Melon. Około 70 Fiatów 126p wyruszy w trasę liczącą ponad trzy tysiące kilometrów.
Pojadą przez Czechy, Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Francję, by 6 lipca dotrzeć do Omaha Beach w Normandii. Każdy kilometr tej trasy ma jeden cel: pomagać dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych i przypominać, jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach.
Każdy z uczestników oprócz tego, że musi dotrzeć do celu zbiera pieniądze potrzebne na leczenie dzieci. Ekipa z Sieradza już założyła zbiórkę, szczegóły tego jak można pomóc znajdziecie TUTAJ.
- Jedziemy, zbieramy pieniądze dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Pieniądze zebrane z tej akcji przekazywane są nie tylko na samą opiekę w trakcie, że tak powiem rekonwalescencji, ale również na rehabilitację, bo bardzo duża część tych dzieci niestety zostaje kalekami do końca życia. To są ogromne traumy i bardzo często niestety sam wypadek przenosi się też na życie prywatne, na całą rodzinę. Jednego dnia mamy fantastyczne dzieciaki z pełną pasją, z planami na przyszłość, uśmiechnięte. Następnego dnia to życie im się kończy. Zostajemy osobami, które są uzależnione od innych osób. Część z tych dzieci nie chodzi, jest leżące. Część z tych dzieci jest w śpiączce przez wiele miesięcy. Więc tutaj ta pomoc psychologiczna też jak najbardziej. Ale jeszcze oprócz pomocy takiej medycznej, Wielka Wyprawa Maluchów i cała fundacja Stars for Stars próbuje edukować, jak zachowywać się bezpiecznie na drogach. W tym przez te prawie 4 lata działania Wielkiej Wyprawy Maluchów ponad 40 tysięcy młodych ludzi skorzystało z edukacji. Jest zakupiona ogromna ciężarówka, gdzie są symulatory. Jest szkolenie, jak się zachowywać na drodze. Mówi się dużo o kaskach, bo w ostatnim czasie bardzo popularne stały się hulajnogi, które wcale nie są. Zaczynają się wakacje. Tak, rowery, więc dużo się o tym mówi, edukuje, więc myślę, że jak wszędzie, lepiej zapobiegać niż później, że tak powiem, rozwiązywać te problemy. Motoryzacja jest cały czas w naszym życiu, no chcemy pomagać również w ten sposób - mówiła w Naszym Radiu lekarka z Sieradza.
Ekipa z Sieradza rusza w sobotę o godz. 11:00 z ul. 1 Maja 29 a.
- Wyruszamy w sobotę spod naszej kliniki wyruszamy w cztery maluchy. Doktor Czechowski wraz z żoną również będzie uczestniczył, ale uczestniczył też w zeszłym roku, bo jedziemy już drugi rok z rzędu razem. Spod naszej kliniki będzie też wyjeżdżał Maciej Wisławski swoim maluszkiem. I jak ktoś się interesuje motoryzacją i Fiatem 126P, to pewnie takie nazwisko jak Andrzej Lubiak też nie jest im obce, ponieważ jest to sześciokrotny mistrz Polski z tamtych właśnie lat, kiedy maluchy się ścigały, więc wyjeżdżamy w cztery maluchy z Sieradza - zapowiadała Agata Kołodziejczyk- Melon.
Trzymamy kciuki i obiecujemy dawać znać co u nich słychać na naszej antenie.
Więcej informacji
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Nie ma zagrożenia dla spółki
Dzisiaj, 11:43:18
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało zastępcę wójta Gminy Bełchatów. Tomasz J. to również odwołany niedawno z tej funkcji przewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sieradzu.

Dodaj komentarz