Łódzkie dla sportu. 400 tys. zł na zajęcia sportowe dla dzieci
Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs dotyczący realizacji projektów sportowych wybranych podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Wśród beneficjentów znalazł się Klub Sportowy Warta Sieradz.
Dofinansowanie przeznaczono na realizację siedmiu projektów, na które pula środków wyniosła blisko 400 tys. zł. Jeden z nich zorganizuje Warta Sieradz, która otrzymała 55 100 zł na "piłkarskie wakacje".
W ramach zaplanowanych działań w całym województwie odbędą się wydarzenia obejmujące turnieje, półkolonie sportwe, treningi i warsztaty. Przypomnijmy, że trwa głosowanie na pomysły mieszkańców zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest 339 projektów. W tym roku każdy, niezależnie od wieku ma aż trzy głosy - dwa na zadania subregionalne, obejmujące kilka powiatów i jeden na zadania o charakterze wojewódzkim Głosowanie trwa do 13 lipca. Na przyszłoroczny Budżet Obywatelski Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wyda 8 mln złotych.
Szczegóły i głosowanie online znajdziecie TUTAJ
Więcej informacji
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu - spot filmowy "Znam poradnik bezpieczeństw
Dzisiaj, 12:51:12
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego wręczono nagrody uczniom Szkoły Podstawowej w Krokocicach za zajęcie 2. miejsca w ogólnopolskim konkursie na spot filmowy. Młodzi autorzy wykazali się dużą kreatywnością i wiedzą z bezpieczeństwa pożarowego, przygotowując pracę, która została wysoko oceniona na szczeblu ogólnopolskim.
Oszust metodą na wnuczka zatrzymany przez policjantów
Dzisiaj, 11:58:14
Sieradzcy kryminalni zatrzymali 21-latka z Łodzi, który uczestniczył w oszustwie metodą "na wnuczka". Policjanci ustalili, że mężczyzna w całym procederze, pełnił funkcję tzw. odbieraka. Został zatrzymany krótko po tym, jak odebrał pieniądze od oszukanej seniorki. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny tymczasowy areszt.

Dodaj komentarz