Olimpiada Wędkarska Młodzieży na zbiorniku Kolasa
W sobotę, 20 czerwca, rozegrana została pierwsza z czterech Olimpiad Wędkarskich Młodzieży Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Boleń Sieradz. Zawody odbyły się na zbiorniku Kolasa w Rudzie. Do rywalizacji przystąpiło 8 młodych wędkarzy, którzy rywalizowali w kilku konkurencjach.
Początkowo miejscem rywalizacji miał być zbiornik Grodzka w Sieradzu, jednak ze względu na brak możliwości usunięcia części roślinności, aby przygotować stanowiska, zawody przeniesiono na zbiornik Kolasa w Rudzie.
Do rywalizacji ostatecznie zgłosiło się 8 młodych wędkarzy, którzy rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, test sprawnościowy (rzucanie do tarczy) oraz 3-godzinne zawody wędkarskie.
- Wśród 20 pytań, na które odpowiadali zawodnicy, były takie o przepisach dotyczących regulaminu połowów, przepisów obowiązujących w Polskim Związku Wędkarskim i rozpoznawanie roślin i ryb. W tym czasie opiekunowie rozstawiali stanowiska wędkarskie, w wylosowanych miejscach. Już od pierwszych minut każdy łowiący miał ryby w siatce. Z każdą następną minutą ryb przybywało i coraz częściej, aby wyholować okazy, trzeba było używać podbieraka. Widać było radość w oczach młodych wędkarzy. Po trzech godzinach sędziowie zważyli połowy. Wszyscy obserwowali wskazania na wadze. Ryby, jak zawsze, wróciły w dobrym stanie do wody - relacjonuje Sławomir Nowacki, wiceprezes ds. młodzieży Koła PZW Boleń Sieradz.
Następnie przystąpiono do ostatniej konkurencji - rzuty piłkami tenisowymi do tarczy. Każdy miał 10 prób, a do klasyfikacji liczyła się łączna ilość zdobytych (trafionych) punktów.
Tabela z wynikami:
Każdy z uczestników otrzymał nagrody oraz upominki. Nie mogło zabraknąć też poczęstunku.Olimpiada została objęta patronatem Prezydenta Sieradza Pawła Osiewały.
Następna olimpiada 4 lipca w Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie koło Poddębic.
Komentarze
Więcej informacji
Skrzynia Czasu z 200-lecia miasta Zduńska Wola zakopana
Dzisiaj, 12:22:53
W ramach Dni Zduńskiej Woli, w sobotę, 20 czerwca w pobliżu pomnika Stefana Złotnickiego, odbyło się uroczyste zdeponowanie Skrzyni Czasu zawierającej świadectwa jubileuszu 200-lecia miasta Zduńska Wola. Inicjatorem i organizatorem akacji było Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, a jej pomysłodawcą Wiktor Sochacki.
Aktywny Orlik - ruszyła realizacja programu Ministerstwa Sportu
Dzisiaj, 11:58:35
Rozgrywki sportowo-rekreacyjne dla seniorów, czyli Senioriada, otworzyły cykl spotkań na sieradzkich Orlikach pod wspólną nazwą "Aktywne Lato w Sieradzu - Zdrowo, Sportowo, Orlikowo". Sobotnia (20 czerwca) impreza zgromadziła na starcie 5 drużyn reprezentujących kluby i stowarzyszenia działające w mieście.
Zła jakość wody na Osiedlu Pastwiska w Zduńskiej Woli
Dzisiaj, 11:29:29
Mieszkańcy kilku ulic na Osiedlu Pastwiska w Zduńskiej Woli nie mogą korzystać z wodociągu do odwołania. W wodzie wystąpiły zanieczyszczenia mikrobiologiczne i nie nadaje się do spożycia i mycia.

Dodaj komentarz