Wystartowała akcja malowania pasów na drogach powiatowych w Zduńskiej Woli
Rozpoczęły się coroczne prace związane z odnowieniem oznakowania poziomego na drogach w powiecie zduńskowolskim. Na ulicach można spotkać robotników malujących pasy i linie. Kierowcy zachowajcie ostrożność!
- Oczywiście wykonujemy to własnym sprzętem i robią to pracownicy PZD. Stosownie do oczekiwań mieszkańców, robimy to w nocy i w godzinach wczesnoporannych. Zaczęliśmy od centrum miasta. Chodzi o przejścia dla pieszych, linie zatrzymania, linie segregacyjne. Będziemy to również robili w pierwszej kolejności na skrzyżowaniach, tam gdzie mają miejsce wymuszenia pierwszeństwa, a jest kilka takich miejsc. Oczywiście nie na każdej z dróg powiatowych to oznakowanie poziome wymaga odmalowania i w tych miejscach oczywiście tego nie będziemy robili. Natomiast tam gdzie ono się wytarło, tam gdzie jest niewidoczne, tam gdzie może sprawiać trudność w odczytywaniu istniejącej organizacji ruchu, będziecie mogli państwo spotkać pracowników na drogach - zaznacza Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli.
Kierowcy muszą liczyć się z tym, że w rejonie prowadzonych robót będą występować utrudnienia w ruchu.
- Oczywiście pracownicy są w odzieży odblaskowej, również znaki świetlne zarówno przez malowarkę jak i pojazdy. Oznakowanie pionowe także wskazuje na to, że prowadzimy prace związane z odnowieniem oznakowania. Natomiast ta szczególna ostrożność kierowców jest konieczna, na pewno zmniejszenie prędkości. Czasami będzie trzeba jechać powiedzmy na skrzyżowaniu pod prąd, bo przejście dla pieszych musi zostać również odnowione. To są drobne utrudnienia, za które przepraszam, ale niestety nie jesteśmy w stanie ich uniknąć - dodaje dyrektor Pacelt.
W najbliższych tygodniach akcja malowania będzie sukcesywnie realizowana na kolejnych drogach w całym powiecie zduńskowolskim.
Komentarze
Więcej informacji
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka ?We śnie?
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.
Samoloty F-35 na wyposażeniu Wojska Polskiego
Wczoraj, 14:01:33
Polskie Siły Powietrzne oficjalnie wzbogaciły się o samoloty F-35. To istotny element modernizacji armii i wzmacniania bezpieczeństwa Polski. Dziś odbyła się uroczystość powitania pierwszych myśliwców F-35 „Husarz” w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.
Dodaj komentarz