Dopisała pogoda i zwiedzający. Noc Muzeów w regionie
Wielu mieszkańców regionu skorzystało z atrakcji zaplanowanych na tegoroczną Noc Muzeów. W rozmowie z naszą reporterką mówili, że to wyjątkowa okazja do tego, żeby wyjść z domu. W sobotę, do późnych godzin, można było zwiedzać muzea i galerie w Sieradzu i w Zduńskiej Woli.
Najważniejszym wydarzeniem tegorocznej edycji Nocy Muzeów w naszym regionie było otwarcie I Międzynarodowej Wystawy Plakatu w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu Jest ona efektem współpracy galerii z artystą Marcinem Grabią, który jest kuratorem tej ekspozycji. Na zaproszenie do udziału odpowiedziało 86 artystów z 20 krajów. Kilkoro z nich przyjechało wczoraj do Sieradza. Oprócz polskich twórców plakatów, w galerii przy ul. Kościuszki. można zobaczyć dzieła grafików m.in. z Egiptu, Słowacji, Węgier i Chin. Wczoraj wystawa została otwarta, ale będzie prezentowana przez kilka najbliższych tygodni. Zaplanowano też kuratorskie oprowadzenia, wkrótce przekażemy więcej szczegółów.
Wiele osób odwiedziło też wczoraj Muzeum Okręgowe w Sieradzu czy Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. W pierwszym otarto wystawę "Nakryty stół w kuchniach i jadalniach XIX-XX wieku". O prezentowanych przedmiotach opowiadał dr Łukasz Grzejszczak. Kurator wystawy wspominał o obyczajach i stylu życia, zapisanych w porcelanie, sztućcach i starannie układanych serwetach. W zduńskowolskim muzeum otwarta została wystawa "Nikifor Krynicki i Bertold Zduńskowolski". Placówkę można też było zwiedzać z przewodnikiem.
W sieradzkim muzeum odbyły się też tematyczne wykłady i pokaz fryzur Antoniego Cierplikowskiego. Do odwiedzenia placówki zapraszała grupa rekonstrukcyjna w strojach z minionych epok. Z kolei w Zduńskiej Woli można było też zwiedzać z przewodnikiem skansen lokomotyw czy protestanckie kościoły.
W poniedziałek na naszej antenie powrócimy do tegorocznej Nocy Muzeów i przypomnimy do kiedy można oglądać otwarte wczoraj wystawy.
Komentarze
Więcej informacji
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka ?We śnie?
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.
Samoloty F-35 na wyposażeniu Wojska Polskiego
Wczoraj, 14:01:33
Polskie Siły Powietrzne oficjalnie wzbogaciły się o samoloty F-35. To istotny element modernizacji armii i wzmacniania bezpieczeństwa Polski. Dziś odbyła się uroczystość powitania pierwszych myśliwców F-35 „Husarz” w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.
Dodaj komentarz